Юнкер відмовився офіційно визнати Україну "європейською державою"

виправлено
Понеділок, 27 квітня 2015, 18:18

Президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер відмовився назвати Україну європейською державою, щоби запобігти визнанню права України подавати заявку на членство в ЄС.

Це відбулося на прес-конференції за підсумками саміту Україна-ЄС в Києві, повідомляє Європейська правда.

Про те, що Україна має намір подати таку заявку, повідомив президент Петро Порошенко.

Як відомо, уставні документи ЄС містять обмеження - заявку на набуття членства можуть подавати лише "європейські держави". Євросоюз уникає такого визначення у документах, які стосуються України.

Під час прес-конференції Юнкер відмовився напряму відповідати на запитання, чи є Україна європейською державою, але не виключив, що ЄС зробить таке визнання згодом. 

"На мій погляд, Україна – частина європейської сім’ї. Не африканської, а європейської", - уникнув він вживання такого терміну, частково повторивши свою попередню заяву.

Водночас, президент Порошенко наполягає, що Україна має право подати таку заявку.

"49 стаття договору ЄС дає право всім європейським країнам подавати заявку на набуття членства в ЄС, а Україна – це європейська країна", - наголосив президент України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Розділене тріо: як Молдова, Грузія та Україна шукають свої шляхи для зближення з ЄС

Київ обрав найбільш оригінальний шлях. Ми не подаємо заявку, принаймні зараз, але домовляємося про підтримку членства України в ЄС...

“Україна увійде до наступної хвилі розширення ЄС”. Програмна промова міністра Кулеби

"Наступна хвиля розширення ЄС матиме назву "Асоційоване тріо". Тому наше ключове очікування від ЄС – надання Україні європейської перспективи".

Дерева замість автомобілів: як змінити пріоритети міста, дослухаючись до дітей

Діти стали нашими головними адвокатами, які поступово змінили думку дорослих. Ми плануємо посадити 2 мільйони дерев, щоб захистити місто від пилу та вітрів.