НАТО: спецстатус Донбасу та місцеві вибори – так само важливі, як і перемир’я

Середа, 13 травня 2015, 18:31

Під час засідання комісії Україна-НАТО альянс повідомив, що вважає за необхідне виконання всіх пунктів мінської угоди, включно з "політичними"

Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг на прес-конференції в турецькому місті Белек по завершенню засідання комісії Україна-НАТО.

Він зауважив, що НАТО наголошує на необхідності дотримання вимог угоди всіма сторонами.

"Для нас важливо, щоби мінська угода виконувалася в цілому. Це включає відведення озброєнь, але також важливою частиною є виконання політичної частини мінських домовленостей, в тому числі надання особливого статусу для Донбасу,   проведення місцевих виборів", - наголосив генсек.

Столтенберг нагадав, що офіційною позицією альянсу є виконання угоди в цілому, а не лише частини. Зокрема, це є передумовою для можливого пом’якшення санкцій проти Росії.

Як відомо, у відповідності до мінських угод, ухвалення закону про особливий статус окремих регіонів Донецької та Луганської областей, а також проведення місцевих виборів можливе лише після того, як будуть виконані "воєнні" пункти домовленості.

Водночас, НАТО визнає, що зараз не дотримується навіть перший пункт – про припинення вогню.

Європейська правда опублікувала також повний текст спільної заяви, ухваленої за підсумками засідання комісії Україна-НАТО.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

"Кандидат у члени" Тримор'я: як Україні краще скористатися новим статусом

Що означає для України новий статус держави-партнера в Ініціативі Тримор’я? І що потрібно зробити, щоб розвинути цей успіх?

Досить симуляції. Чому Україна має розірвати відносини з Білоруссю Лукашенка

Політика особливого ставлення до режиму Лукашенка, яку проводив Київ, колись справді мала сенс. Проте зараз аргументів на користь цього більше не існує.

Як діють санкції та коли вони вплинуть на Путіна: стаття головного дипломата ЄС

Чи справді західні санкції впливають на російську економіку? Проста відповідь: вони вже починають давати ефект, і найближчими місяцями він зростатиме.