НАТО змінюється через агресію Росії, посилення - найбільше після холодної війни

Четвер, 14 травня 2015, 09:54

Російські дії та постійне посилення агресивності Москви змушує Північноатлантичний альянс змінюватися та тісніше співпрацювати з ЄС.

Про це заявив, відкриваючи засідання глав дипломатичних відомств країн-членів НАТО в Белеку (Туреччина), генсек НАТО Єнс Столтенберг.

"Росія, що стає все агресивнішою, силою змінює кордони та залякує своїх сусідів, а на півдні небезпека тероризму досягла безпрецедентного рівня за останній час. Тому нам доводиться змінювати альянс, пристосовуючи до нового середовища", - пояснив він.

За словами генсека, окрім вже здійснених заходів (зокрема, створення сил надшвидкого реагування НАТО) альянс планує розробити механізми спільних з Євросоюзом механізмів реагування на гібридні загрози. На засіданні присутня високий представник ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Федеріка Могеріні.

Як повідомлялося, раніше про необхідність посиленої співпраці з ЄС в цьому питанні детально розповів в інтерв’ю "Європейській правді" представник альянсу Джемі Шеа.

Столтенберг додав, що нинішнє посилення механізмів колективної безпеки – "найбільше за часи, які минули від закінчення холодної війни".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Символ окупації: як Естонія завершує декомунізацію у найбільш проросійському місті країни

Символом "ватного опору" в Естонії став радянський танк Т-34 у місті Нарві. Рішення прибрати його з публічного простору викликало протести.

Трамп готується до реваншу: що зможе завадити експрезиденту повернутися у Білий дім

Проміжні вибори, що пройдуть у листопаді, можуть призвести до посилення позицій Дональда Трампа, що зробить цілком реалістичними його президентські амбіції.

Боротьба за Білорусь: навіщо Україні встановлювати відносини з "тіньовим урядом" Тихановської

Українська влада не спілкується ані з самопроголошеною владою Білорусі, ані з антилукашенківською опозицією – і як наслідок, ми втрачаємо підтримку навіть опозиційних лідерів думок.