Комітет Сенату США затвердив військову допомогу Україні у $300 млн

П'ятниця, 15 травня 2015, 08:39

Комітет з питань збройних сил Сенату США затвердив законопроект, яким визначає оборонний бюджет країни на 2016 рік, зокрема, надання $300 млн військової допомоги для України.

Документ підтримали 22 сенатори, проти виступили четверо, повідомляє видання The Hill.

"Законопроект пропонує також надати $300 млн в якості військової допомоги і дозволяє летальну зброю для українських збройних сил, які борються з проросійськими сепаратистами в Східній Україні", - зазначає видання.

Водночас США виділяють вдвічі більшу суму - $600 млн - для програми Пентагону з навчання та оснащення сирійських повстанців.

Голова комітету Джон Маккейн оголосив результати голосування, назвавши проект закону на суму $612 млрд "реформаторським" з переважною двопартійною підтримкою", зауважує видання.

Загалом законопроект зменшує фінансування витрат на оборону США. Передбачається скорочення командно-штабного персоналу на 30% впродовж наступних чотирьох років.

Скорочення почнуться з 7,5% наступного року, що дозволить заощадити $1,7 млрд у 2016 році.

Також передбачається закриття військової бази в Гуантанамо.

В п'ятницю очікується загальне голосування законопроекту в нижній палаті Конгресу США.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Союз Орбана та Трампа. Як два одіозних лідери об'єднуються для спільних дій після 2024 року

"Україна – наш сусід. Вони мають нашу повну солідарність", – заявив Орбан, на додаток показавши, що і у цьому питанні готовий до жорсткої маніпуляції.

Курт Волкер: До кінця року ми побачимо зміну на фронті, а далі у росіян буде складна зима

"Коли вам протистоїть такий ворог – місця для компромісу немає. Зараз надто ризиковано навіть тимчасово залишати Крим у руках Росії..."

Відповідь на російські фейки: як Україна переходить на систему НАТО у контролі над зброєю

Звичайні процедури моніторингу кінцевого використання західної зброї в Україні погано підходять для зон активних бойових дій.