Ризький саміт визнає європейські прагнення України, Грузії та Молдови

П'ятниця, 22 травня 2015, 09:57

Підсумкова декларація саміту Східного партнерства визнає європейські прагнення України, Грузії та Молдови.

Про це, як повідомляє кореспондент "Європейської правди", заявила президент Литви Даля Грибаусйкате журналістам у Ризі.

"В тексті декларації ми підтримаємо європейські прагнення тих країн, які бажають глибшої інтеграції з Європейським Союзом", - відзначила вона.

"Ми стоятимо поряд з країнами, які впроваджують реформи і бажають стати європейськими", - наголосила Грибаускайте. Водночас президент Литви зауважила, що текст фінальної декларації саміту остаточно все ще не погоджено.

Інформацію про те, що в рішенні ЄС буде міститися формула про визнання "європейських прагнень" України, підтврдило також дипломатичне джерело Європейської правди.

Водночас, саме з такого визнання розпочалася європейська інтеграція країн Центральної та Східної Європи, зокрема, Польщі - в текстах їх угод про асоціацію містилися односторонні декларації про "європейські прагнення" цих держав.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, щоукраїнській стороні вдалося покращити текст декларації за результатами саміту Східного партнерства в Ризі протягом останнього дня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Між критикою Путіна та спробами порозумітися: якою буде Німеччина після Меркель

"Будь-який новий німецький лідер захоче врегулювати свої відносини з РФ. Однак населення Німеччини почало критичніше ставитися до Путіна".

"Золота" німецька акція: хто стане молодшим партнером у новій коаліції

За результатами виборів "Зелені" та вільні демократи мають дуже високі шанси отримати "золоту акцію" у новій німецькій коаліції.  

Вугілля важливіше за Євросоюз: чи піде Польща на порушення рішення Суду ЄС

Суперечка щодо копальні "Турув" може призвести до нового витка конфлікту Польщі та Євросоюзу. Варшава може відмовитися виконувати рішення Суду ЄС.