США нададуть НАТО зброю та літаки для захисту від РФ і екстремістів – ЗМІ

Понеділок, 22 червня 2015, 18:16

США нададуть силам швидкого реагування НАТО зброю, літаки, військових, в тому числі командний склад, щоб допомогти Європі захиститись від ризиків з боку Росії та екстремістів.

Про це заявив глава Пентагону Ештон Картер після зустрічі з міністрами оборони Німеччини, Норвегії та Нідерландів, повідомляє Associated Press.

Ці країни погодилися надати початкові війська для так званих сил дуже високої готовності, про створення якої було оголошено в минулому році на саміті НАТО в Уельсі. США зобов'язалися підтримувати цільову групу, але в НАТО чекали конкретики з боку Америки.

Згідно з планами, США сприятиме розвідці і спостереженню, силам спеціального призначення, забезпечуватиме логістику, надаватиме транспортні літаки і різноманітну зброю, включаючи бомбардувальники, винищувачі і ракети.

Американські офіційні особи поки не повідомляють точної кількості озброєння і військ, які будуть переміщені в Європу. Однак у випадку кризи буде тимчасово збільшено кількість сил США в Європі.

Раніше Ештон Картер заявив, що Сполучені Штати та їх союзники не дозволять Росії "втягнути нас у минуле" і будуть протидіяти спробам Москви відтворити сферу впливу радянської епохи.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.