РФ продовжує поставки зброї на Донбас і відповідає за агресивні дії в Європі - генсек НАТО

Середа, 24 червня 2015, 14:34

Росія продовжує поставки зброї на схід України і відповідає за агресивні дії в Європі.

Про це заявив генсек НАТО Єнс Столтенберг в Брюсселі перед початком зустрічі міністрів оборони країн-членів альянсу.

"Те, що Росія зробила в Україні – це не оборона. Анексувати частину чужої території – це не оборона, це агресія. Хоча Росія представляє це як захист своїх інтересів", - сказав Столтенберг.

За його словами, на засіданні міністрів буде ухвалено рішення зміцнити колективну оборону, тому що НАТО має вирішувати питання, пов'язані з новими викликами.

"Наша головна відповідальність полягає в тому, щоб обороняти членів НАТО. Ми віддані нашим міжнародним зобов'язанням, виконуємо всі домовленості щодо контролю над озброєнням", - додав він.

Генсек НАТО нагадав, що навесні альянс прийняв рішення припинити практичні відносини з Росією, але політичний діалог залишається відкритим.

"Ми також залишили відкритими контакти військового співробітництва. Але діалог повинен ґрунтуватися на повазі кордонів. Ми повинні уникати інцидентів, які можуть вийти з-під контролю і призвести до небезпечних наслідків. Тому ми прагнемо до прозорості, у тому числі під час навчань НАТО", - сказав він.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Ціна відмови: які наслідки матиме ненадання Боснії статусу кандидата у члени ЄС

Боснія і Герцеговина могла отримати статус кандидата у члени ЄС разом з Україною та Молдовою. Цього не сталося – і це добра новина для РФ і погана для всіх інших.

НАТО йде на кордон до Росії: як з'явилося історичне рішення та чого ще чекати від саміту в Мадриді

Тепер протяжність наземного кордону Росії та НАТО зросте більше ніж удвічі, а Балтійське море перетвориться на "внутрішнє озеро НАТО"...

Без Качинського: навіщо польська влада розпочала масштабне оновлення

Відхід з польського уряду найвпливовішого політика країни дає старт масштабній реконструкції – правляча коаліція поступово починає готуватися до наступних парламентських виборів.