Як російська агресія вплинула на оборонні бюджети країн НАТО. Інфографіка

Вівторок, 23 червня 2015, 13:24

Далеко не всі країни НАТО готові до збільшення своїх військових бюджетів.

Про це свідчить інфографіка, підготовлена Інститутом світової політики.

Зокрема, збільшення оборонних бюджетів (у порівнянні до ВВП країни) у 2014 році провели східноєвропейські країни, що найбільше занепокоєні посиленням агресивності РФ. Серед них - Литва, Латвія, Естонія, Польща та Румунія. Крім того, свій військовий бюджет збільшила й Норвегія.

Натомість шість країн-членів НАТО зменшують видатки на оборону. Звертає увагу, що скорочення витрат минулого року провели Сполучені Штати Америки, Велика Британія та Німеччина – країни, що відіграють головну роль у стабілізації ситуації в Європі. 

Також військові бюджети скорочують країни, що традиційно вважаються дружніми до РФ: Угорщина, Італія та Болгарія.

Для збільшення зображення натисніть на інфографіку 

Ватро нагадати - подібна динаміка спостерігається і цього році. Як вже писала "Європейська правда", у 2015 році, як очікується, тільки п'ять країн-членів НАТО витратять 2% ВВП на оборону. Йдеться про Естонію, Грецію, Польщу, Велику Британію та США.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Ціна відмови: які наслідки матиме ненадання Боснії статусу кандидата у члени ЄС

Боснія і Герцеговина могла отримати статус кандидата у члени ЄС разом з Україною та Молдовою. Цього не сталося – і це добра новина для РФ і погана для всіх інших.

НАТО йде на кордон до Росії: як з'явилося історичне рішення та чого ще чекати від саміту в Мадриді

Тепер протяжність наземного кордону Росії та НАТО зросте більше ніж удвічі, а Балтійське море перетвориться на "внутрішнє озеро НАТО"...

Без Качинського: навіщо польська влада розпочала масштабне оновлення

Відхід з польського уряду найвпливовішого політика країни дає старт масштабній реконструкції – правляча коаліція поступово починає готуватися до наступних парламентських виборів.