ПАРЄ затвердила резолюцію щодо Росії: санкції зберегли, лишивши росіян в асамблеї

Середа, 24 червня 2015, 17:30

Парламентська асамблея Ради Європи в середу ввечері затвердила резолюцію "Щодо можливого розбавлення повноважень Російської делегації, яким визнається, що Росія де-факто контролює окуповану частину Донецької та Луганської областей.           

Документ, що містить жорстку критику на адресу РФ, підтримало 128 депутатів, проти проголосувало 11, повідомляє зі Страсбурга кореспондент Європейської правди.

Цим рішенням підтверджуються всі обмеження, накладені а ПАРЄ на представників Російської федерації (включно з позбавленням права голосу).

Асамблея визнала присутність на Донбасі підрозділів регулярної російської армії, а зона АТО названа "територією під контролем проросійських сепаратистів та російських військ".

В документі також засуджуються напади на Дебальцеве, Мар’їнку, Маріуполь, причому підкреслюється відповідальність РФ за ці дії – стверджується, що ці напади було скоєно за підтримки російських регулярних підрозділів.

Також у вимогах резолюції йдеться, що Росія повинна не лише відкликати всі свої війська з території України, але також звільнити полонених, що утримуються на території РФ.

Водночас, ПАРЄ не припинила повноваження російської делегації, хоча  мала таку процедурну можливість.

Стверджується, що мотив відмови від анулювання повноважень РФ є бажання "зберегти можливість для діалогу". Детальніше про це – в статті "Європейської правди" "Лишити щоби вигнати – Рада Європи готується до виходу Росії з організації".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua