ЄС веде проти Росії два юридичних кейса у СОТ, і будуть нові - експерт

Середа, 3 червня 2015, 10:37

Порушення норм Світової організації торгівлі не залишаться для Росії без наслідків.

Про це заявив провідний американський юрист у сфері міжнародної торгівлі Гері Горлік в інтерв’ю "Європейській правді".

"Щодо РФ є два юридичних кейса, які веде ЄС, і швидше за все, виникнуть нові. У СОТ є значно розвинена система вирішення спорів. Зазвичай такі юридичні суперечки і пов'язані з ними процедури тривають 3-4 роки", - сказав він.

Горлік підкреслив, що юридичні кейси з'явилися не через політичну кризу відносин РФ і ЄС, а саме через порушення Росією норм СОТ.

"Найвідоміший приклад – російська політика обмежень щодо ввезення продуктів харчування. СОТ не передбачає можливості для таких заборон без наукового обґрунтування шкоди такої продукції. Це правило було порушено Росією", - додав він.

Горлік також зазначив, що у СОТ є ефективний механізм щодо виконання рішення організації, якщо РФ не відмовиться від заборони.

"У такому разі набувають чинності інші механізми СОТ. Країна, що виграла, отримує право підвищити мита на експорт переможеної країни. Оскільки РФ експортує до ЄС, її товари обкладатимуть більшим митом", - сказав експерт.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Боротьба за Білорусь: навіщо Україні встановлювати відносини з "тіньовим урядом" Тихановської

Українська влада не спілкується ані з самопроголошеною владою Білорусі, ані з антилукашенківською опозицією – і як наслідок, ми втрачаємо підтримку навіть опозиційних лідерів думок.

Курс на одну з найсильніших армій Європи: як Польща модернізує свої збройні сили

Захист східного флангу Альянсу стає дедалі актуальнішим, і в польському уряді воліють спиратися не лише на союзників по альянсу, але й на власні сили.

Чому Туреччина не приєдналася до західних санкцій та чи буде вона допомагати РФ їх обходити

Туреччина може сама потрапити під санкції – за допомогу РФ в обходженні західних обмежень. Чи здатна загроза західних санкцій змусити Анкару змінити цю позицію?