ЄС має намір продовжити санкції проти РФ до кінця січня 2016 року – ЗМІ

Середа, 3 червня 2015, 19:28

Протягом найближчих тижнів ЄС може продовжити широкі економічні та індивідуальні санкції проти Росії до кінця січня наступного року.

Про це пише The Wall Street Journal з посиланням на низку європейських чиновників і дипломатів.

Метою цих заходів є максимізація тиску ЄС на Росію з метою змусити її виконувати мінські домовленості.

Як зазначає видання, таке рішення може поглибити напруженість у відносинах з Кремлем, який сподівався розколоти ЄС у питанні санкцій і заохочував своїх союзників у ЄС до їх послаблення.

Водночас в ЄС ще немає конкретних планів щодо прийняття такого рішення, оскільки деякі члени ще навіть не брали участі в обговоренні цього на офіційному рівні.

В той же час чиновники ЄС кажуть, що наразі в Євросоюзі росте впевненість у необхідності єдності навколо політики, яка виключає послаблення тиску до повного виконання мінських домовленостей.

"Не варто і далі сумніватись", - сказав високо посадовець ЄС.

Поки що ЄС має намір прийняти рішення про продовження санкцій до кінця січня на саміті 25-26 червня. Ця дата не є остаточною, і держави члени мають час для оцінки виконання мінських угод.

В липні ЄС також має намір продовжити візові і фінансові санкції проти окремих росіян і українських сепаратистів. Їх термін спливає у вересні і ці санкції також можуть продовжити до кінця січня.

Крім того, також в липні, ЄС може продовжити на рік санкції щодо Криму і російських фірм, які роблять там бізнес.

Варто зазначити, що чиновники ЄС не бачать ознак того, що Греція буде блокувати оновлені санкції.

Як відомо весняний саміт ЄС прив'язав питання продовження секторальних санкцій проти РФ з виконанням мінських домовленостей. Це дозволило говорити про те, що санкції не послаблять принаймні до кінця 2015 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Що чекає на Україну після рішення про статус кандидата та коли реально вступити до ЄС

Коли реально досягти повноцінного членства в ЄС? Чи не підемо ми шляхом Туреччини, яка загрузла на стадії кандидатства на багато років?

120 днів боротьби за статус кандидата: погляд із Банкової

Так швидко не рухався до ЄС жоден із нинішніх членів чи кандидатів. І навряд чи хтось зможе це повторити. Але ми не зупиняємось і переходимо до наступних етапів.

Робота над помилками: чому у ЄС має з'явитися прагнення до возз'єднання з Україною

Європі доведеться змінювати стратегію своєї поведінки у відповідь на нинішню геополітичну кризу. Розширення – гідна відповідь на виклики сьогодення.