Україна остаточно відмовилася від торгівельної суперечки з Австралією

Четвер, 4 червня 2015, 21:25

Мінекономрозвитку вирішило припинити суперечку з Австралією щодо уніфікованого пакування тютюнових виробів.

Як зазначено на сайті міністерства, таке рішення було прийнято "після детального вивчення обставин скарги України до Австралії в рамках Світової організації торгівлі та спілкування із ключовими зацікавленими сторонами".

Нагадаємо, у 2012 році Україна почала спір з Австралією в рамках СОТ щодо прийняття останньою законодавства про уніфіковане пакування тютюнових виробів, яке передбачає однаковий вигляд пачок цигарок різних виробників.

За оцінками торгівельних дипломатів та юристів, дане рішення було направлено не на захист українських виробників, а було прийнято заради однієї з транснаціональних тютюнових компаній.

В Мінекономрозвитку також зазначають - українські виробники не експортують тютюнові вироби до Австралії, тому прямий економічний інтерес нашої країни відсутній. "Зважаючи на це, подальше продовження цього спору погіршує репутацію України перед міжнародними партнерами та забирає обмежені ресурси міністерства для відстоювання інтересів експортерів щодо усунення бар'єрів для торгівлі на ринках, куди вони вже експортують свою продукцію",- говориться у повідомленні.

Усі ці аргументи привели до висновку про недоцільність даного спору, тому 28 травня 2015 року  Мінекономрозвитку направило до СОТ повідомлення про припинення участі у розгляді даної суперечки. В міністерстві також зазначають, що зроблять усе можливе для максимально прозорого та економічно обґрунтованого використання усіх інструментів СОТ для захисту інтересів нашої країни на міжнародних ринках.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.