Угода з Іраном може відкрити шлях до співробітництва з ЄС - Туск

Вівторок, 14 липня 2015, 13:27

Угода, підписана між Іраном та шістьма країнами посередниками, щодо іранської ядерної програми, може стати поворотним моментом у відносинах між Іраном і міжнародним співтовариством.

Про це йдеться у заяві президента Європейської ради Дональд Туск.

"Угода, досягнута сьогодні у Відні - це прорив, який покладе кінець 13-річному ядерному протистоянню. У разі повної імплементації, угода може стати поворотним моментом у відносинах між Іраном і міжнародним співтовариством, прокладаючи шлях до розвитку нових напрямів співробітництва між ЄС та Іраном. Геополітично, у неї є потенціал змінити правила гри", - сказав Туск.

"Всі учасники, які доклали стільки зусиль для досягнення цієї угоди, заслуговують на наші вітання, зокрема верховний представник ЄС Федеріка Могеріні, чиє невпинне сприяння переговорам між трьома партнерами ЄС, США, Росією та Китаєм свідчить про конструктивну роль, яку Європейський Союз відіграє в міжнародних справах", - йдеться у повідомленні.

"Текст угоди є точним; тепер ми повинні об'єднати зусилля, щоб довести її до кінця, з урахуванням регіональної чутливості", - відзначив Туск.

Як повідомлялося, Шість країн посередників (США, Німеччина, Велика Британія, Франція, Китай і Росія) досягли угоди з Іраном щодо обмеження ядерної програми країни в обмін на пом'якшення санкцій.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

"Кандидат у члени" Тримор'я: як Україні краще скористатися новим статусом

Що означає для України новий статус держави-партнера в Ініціативі Тримор’я? І що потрібно зробити, щоб розвинути цей успіх?

Досить симуляції. Чому Україна має розірвати відносини з Білоруссю Лукашенка

Політика особливого ставлення до режиму Лукашенка, яку проводив Київ, колись справді мала сенс. Проте зараз аргументів на користь цього більше не існує.

Як діють санкції та коли вони вплинуть на Путіна: стаття головного дипломата ЄС

Чи справді західні санкції впливають на російську економіку? Проста відповідь: вони вже починають давати ефект, і найближчими місяцями він зростатиме.