Лінкявічюс сумнівається у щирості заяв сепаратистів про відведення зброї

Понеділок, 20 липня 2015, 13:20

Заяви проросійських сепаратистів на сході України про одностороннє відведення зброї викликають чимало сумнівів у їх щирості.

Про це заявив міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс, повідомляє видання Delfi.

"Ці заяви викликають дуже багато сумнівів. Наш гіркий досвід змушує сумніватися в щирості і реалістичності подібних заяв. Ми повинні оцінювати не заяви, а реальну ситуацію", - зазначив міністр.

За його словами, сепаратисти заявили про відведення  озброєння калібром менше 100 мм незабаром після запеклих атак. Такого характеру заяви, за твердженням Лінкявічюса, часто використовуються в якості інструменту пропаганди.

У неділю самопроголошені "ДНР" і "ЛНР" публічно заявили, що в односторонньому порядку відводять озброєння калібром менше 100 мм і закликали Київ до таких же дій.

За твердженням Лінкявічюса, "спроби показати це як жест доброї волі дивують, оскільки не йдеться про більший калібр".

"Говорячи про Широкіно, де ми чуємо заклики про відвід озброєння, важливо пам'ятати, що до цього воно було повністю знищено сепаратистами", - зазначив Лінкявічюс.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Відповідь на російські фейки: як Україна переходить на систему НАТО у контролі над зброєю

Звичайні процедури моніторингу кінцевого використання західної зброї в Україні погано підходять для зон активних бойових дій.

Межа війни: що вже змінилося та чого чекати у роботі кордону між Україною та ЄС

Автомобільні пункти пропуску на західному кордоні стали основними воротами України. Варто розібратися, які процеси там відбуваються...

Карабаська "відплата": як Росія почала втрачати Південний Кавказ

Росія, яка досі позиціонує себе як "куратор" Південного Кавказу, вже не має достатньо сил підкріпити це на практиці. Слабкістю РФ вже почав активно користуватися Азербайджан.