Угода з Іраном опустить ціну нафти до $45 за барель - ЗМІ

Вівторок, 14 липня 2015, 18:24

З укладенням угоди щодо ядерної програми Ірану,а  також зняття західних санкцій поставки іранської нафти на світовий ринок значно зростуть, що обвалить ціни.

Про це повідомляє Газета.ru з посиланням на експертів.

Як відзначається, ЄС пообіцяв зняти економічні санкції проти Ірану, у випадку якщо Міжнародне агентство з атомної енергетики (МАГАТЕ) верифікуєдосягнуту у вівторок угоду щодо іранської ядерної програми.

Зокрема, одним з ключових санкційних моментів є обмеження на постачання нафти з Ірану.

Так, до введення санкцій Заходу Іран добував близько 4,2 млн барелів на добу, направляючи на експорт 2,5 млн барелів. Після введення обмежень закордонні поставки знизилися до 1,1 млн барелів на день.

Іран вже заявляв, що після скасування санкцій готовий протягом п'яти-шести місяців наростити видобуток з 2,87 млн барелів ще на 1 млн барелів на добу.

А до 2018 року, як говорив у травні іранський міністр нафти Бижар Намдар Зангене, країна буде видобувати щодоби 5,7 млн барелів.

Як відзначають експерти, рівноважна ринкова ціна в разі виходу Ірану — $45 за барель, але котирування можуть "пірнути" ще глибше, так як до ринкових чинників додадуться психологічні (очікування продавців нафти).

Варто зауважити, що на сьогодні Іран посідає 6-7 місце за обсягами видобутку нафти.

Як повідомлялося, шість країн посередників (США, Німеччина, Велика Британія, Франція, Китай і Росія) досягли угоди з Іраном щодо обмеження ядерної програми країни в обмін на пом'якшення санкцій.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: