ЄС підтвердив, що зніме санкції з Ірану за виконання ним домовленостей

Понеділок, 20 липня 2015, 19:45

ЄС заявив, що зніме санкції з Ірану, якщо Міжнародне агентство з атомної енергетики (МАГАТЕ) підтвердить виконання Іраном домовленостей в рамках угоди, досягнутої минулого тижня.

Про це йдеться у повідомленні за підсумками засідання Ради ЄС.

"Рада ЄС знову заявляє, що дії та зобов'язання ЄС у рамках всеосяжного плану дій, пов'язані зі зняттям санкцій, будуть виконані в строки та згідно з умовами, зазначеними у плані. Зняття економічних і фінансових санкцій набуде чинності, коли МАГАТЕ перевірить виконання Іраном зобов'язань, пов'язаних з ядерною програмою", — йдеться у повідомленні.

При цьому в ЄС наголосили на важливості ролі МАГАТЕ і закликали інші країни надати організації фінансову підтримку.

Рада ЄС також висловила повну підтримку Резолюції Радбезу ООН щодо Ірану, прийнятій 20 липня.

Як відомо, шість держав-посередників (США, Німеччина, Велика Британія, Франція, Китай і Росія) досягли угоди з Іраном щодо обмеження ядерної програми країни в обмін на пом'якшення санкцій.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Символ окупації: як Естонія завершує декомунізацію у найбільш проросійському місті країни

Символом "ватного опору" в Естонії став радянський танк Т-34 у місті Нарві. Рішення прибрати його з публічного простору викликало протести.

Трамп готується до реваншу: що зможе завадити експрезиденту повернутися у Білий дім

Проміжні вибори, що пройдуть у листопаді, можуть призвести до посилення позицій Дональда Трампа, що зробить цілком реалістичними його президентські амбіції.

Боротьба за Білорусь: навіщо Україні встановлювати відносини з "тіньовим урядом" Тихановської

Українська влада не спілкується ані з самопроголошеною владою Білорусі, ані з антилукашенківською опозицією – і як наслідок, ми втрачаємо підтримку навіть опозиційних лідерів думок.