Голландський вуз звільнив ймовірного російського шпигуна

Середа, 29 липня 2015, 08:48

Росіянин, якого підозрюють у шпигунській діяльності, був раніше звільнений з нідерландського університету.

Про це йдеться в повідомленні Технічного університету Ейндховена від 28 липня.

Зокрема, керівництво університету дізналося від спецслужби Нідерландів AIVD, що науковий співробітник Іван А. є загрозою для безпеки.

Розвідслужба AIVD, яка проінформувала університет в липні 2014 року, в свою чергу отримала інформацію від німецького Федерального відомства з охорони конституції.

Іван А. був звільнений з університету Ейндховена в тому ж році. Після того, як міністерство закордонних справ Нідерландів вилучило його паспорт, він повернувся в Росію, повідомили в AIVD.

Яе пише "Німецька хвиля" з посиланням на Spiegel Online, з 2009 по 2011 рік 28-річний росіянин працював в Інституті фізики світла Товариства імені Макса Планка в німецькому Ерлангені. Генпрокуратура ФРН розслідує справу про можливе шпигунство з боку фізика.

У поле зору німецької спецслужби Іван А. потрапив випадково: через контакт із співробітником російського генконсульства в Бонні, який був висланий з ФРН в 2014 році через підозри в роботі розвідником під прикриттям. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Розділене тріо: як Молдова, Грузія та Україна шукають свої шляхи для зближення з ЄС

Київ обрав найбільш оригінальний шлях. Ми не подаємо заявку, принаймні зараз, але домовляємося про підтримку членства України в ЄС...

“Україна увійде до наступної хвилі розширення ЄС”. Програмна промова міністра Кулеби

"Наступна хвиля розширення ЄС матиме назву "Асоційоване тріо". Тому наше ключове очікування від ЄС – надання Україні європейської перспективи".

Дерева замість автомобілів: як змінити пріоритети міста, дослухаючись до дітей

Діти стали нашими головними адвокатами, які поступово змінили думку дорослих. Ми плануємо посадити 2 мільйони дерев, щоб захистити місто від пилу та вітрів.