Литва заявила про готовність прийняти етнічних литовців з Донбасу

Четвер, 30 липня 2015, 08:27

Литовський уряд запропонував надати допомогу українцям литовського походження та їхнім родинам на фоні військового конфлікту на Донбасі.

Про це йдеться у повідомленні литовського уряду.

За словами глави литовського уряду Альгірдаса Буткявічюса, громадяни Литви, а також українці литовського походження і їх родини зможуть отримати підтримку уряду у процесі їх інтеграції в литовське суспільство. Зокрема, їм обіцяють надати тимчасове житло, соціальний захист і забезпечать вивчення литовської мови.

"Кошти на розселення і інтеграцію, в тому числі витрати на дорогу і документи, що забезпечать легальний статус в Литві, будуть покриті з фондів відповідних міністерств", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, від початку конфлікту близько 30 литовців звернулися до посольства Литви з проханням забезпечити їх переїзд до Литви. При цьому в Україні зареєстровано близько 1,5 тис громадян Литви, загалом в Україні мешкають до 10 тис громадян литовського походження.

Як повідомлялося, раніше Польща евакуювала близько 200 українців польського походження з охоплених конфліктом регіонів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Розділене тріо: як Молдова, Грузія та Україна шукають свої шляхи для зближення з ЄС

Київ обрав найбільш оригінальний шлях. Ми не подаємо заявку, принаймні зараз, але домовляємося про підтримку членства України в ЄС...

“Україна увійде до наступної хвилі розширення ЄС”. Програмна промова міністра Кулеби

"Наступна хвиля розширення ЄС матиме назву "Асоційоване тріо". Тому наше ключове очікування від ЄС – надання Україні європейської перспективи".

Дерева замість автомобілів: як змінити пріоритети міста, дослухаючись до дітей

Діти стали нашими головними адвокатами, які поступово змінили думку дорослих. Ми плануємо посадити 2 мільйони дерев, щоб захистити місто від пилу та вітрів.