Країни ЄС відклали прийняття рішення про розподіл 120 тис. біженців

Вівторок, 15 вересня 2015, 11:03

Міністри країн ЄС після шести годин дискусій не змогли домовитися про розподіл 120 тис. біженців.

Про це йдеться у висновках Ради ЄС.

При цьому зазначається, що міністри сподіваються досягти згоди на засіданні міністрів юстиції і внутрішніх справ 8-9 жовтня.

"Рада погодилася з принципом необхідності розподілити додатково 120 тис. біженців. Усі держави-члени підтверджують свою волю брати в цьому участь. Буде проведено роботу з підготовки формального рішення", - йдеться в документі.

"З огляду прийняття цього рішення на наступному засіданні міністрів юстиції і внутрішніх справ 8-9 жовтня Рада запропонувала Європарламенту висловити свою думку", - зазначається у висновках.

Як повідомляє видання Euractiv, опозицію зусиллям Німеччини та Франції у питанні розподілу біженців склало "ядро екс-комуністичних східних держав", які блокували прийняття рішення.

"Ми не дійшли до рішення, якого хотіли б. Більшість держав членів готові рухатися вперед. Але не всі", - сказав єврокомісар з питань міграції Дімітріс Аврамопулос.

Як повідомлялося, країни ЄС узгодили лише питання розподілу 40 тис. біженців з Італії та Греції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Допомога Путіну під маскою екології: що не так з ініціативою Європарламенту

Вже 6 липня Європейський парламент голосуватиме за ініціативу визнати проєкти будівництва газових та атомних електростанцій як "зелених" та екологічних.

Канадський прецедент: як конфісковані російські активи будуть передані Україні

Канада першою із західних країн законодавчо прописала можливість використовувати на підтримку України конфісковані російські активи, що потрапили під санкції через війну. 

Гарантії безпеки дорогою до НАТО: що у Зеленського хочуть запропонувати Заходу

В Офісі президента шукатимуть оптимальну для України модель безпекових гарантій. Це буде не альтернатива НАТО, а лише гарантії на період, поки країна не стала членом Альянсу.