Євросоюз планує створити єдину прикордонну систему

Четвер, 17 вересня 2015, 09:01

До кінця року Єврокомісія планує представити пропозиції щодо створення єдиної європейської системи прикордонної охорони.

Про це заявив єврокомісар з внутрішніх справ і питань міграції Димітріс Аврамопулос в інтерв'ю Die Welt.

За його словами, метою створення нової системи є забезпечення охорони зовнішніх кордонів Євросоюзу мультинаціональними прикордонними силами.

Це дозволить, наприклад, німецьким та грецьким прикордонникам спільно працювати на території Греції або Італії.

 "Я хочу чітко сказати, що ми не хочемо аби Європа перетворилася на фортецю. Але ми хочемо, поліпшити моніторинг наших кордонів. Для цього прикордонне агентство ЄС Frontex необхідно посилити фінансово і кількісно. Незабаром на кордони мають бути спрямовані так звані групи швидкого реагування", - сказав Аврамопулос.

Аврамопулос виключив можливість будь-якого тиску на ті країни, які нині зайняли негативну позицію щодо введення в ЄС квот з розподілу біженців.

"Я б не використовував слово "тиск". Це виклик для всіх нас і треба знайти компроміс. Наодинці ніхто не може впоратися з кризою біженців. Кожен повинен зробити свій внесок. Ми можемо зробити це тільки разом", - підкреслив він.

Єврокомісар також висловив впевненість, що міністри країн ЄС в наступний вівторок досягнуть прориву у переговорах, і зможуть домовитися про розподіл біженців в ЄС.

"Кожен повинен виконувати свої обов'язки. Це абсолютно необхідно, щоб ми прийшли до рішення, і знайшли спільне європейську рішення", - сказав він.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: