За суверенітет України торгуватися не можна - посол Німеччини

Понеділок, 12 жовтня 2015, 17:08

Німеччина сприятиме імплементації результатів мінського процесу, але в жодному випадку не можна торгуватися за суверенітет України.

Таку заяву зробив посол Німеччини в Україні Крістоф Вайль під час виступу на конференції "Права людини в умовах воєнного конфлікту та реформ в секторі юстиції", передає УНІАН.

"Ми будемо сприяти імплементації результатів мінського процесу, але в жодному випадку не можна торгуватися за недоторканність і суверенітет України на всіх кордонах", - сказав посол.

"Ми б хотіли нагадати нашим українським партнерам, якщо йдеться про імплементацію Мінських домовленостей, вони також мають виконати свої зобов'язання", - додав Вайль.

Він зазначив, що Україна стикнулась з агресією, з порушенням міжнародного права, з насильством і політикою, заснованою на силі. "Німеччина стоїть на боці України у політичному, економічному, а також практичному сенсі", - запевнив посол.

За словами Вайля, Україна зможе вийти з кризи, якщо до неї прийдуть європейські, зокрема німецькі інвестори.

"Бізнес-клімат в Україні не такий, яким він мав би бути. Тому в першу чергу ми маємо говорити про праводержавність, про структуру правової держави, які мають бути тут створені", - сказав посол.

Як зауважив Вайль, боротьба з корупцією є першочерговим завданням для України. "Це є альфа і омега, я маю на увазі реформу юстиції. Будучи другом України, треба поставити запитання, що відбулося за останні півтора роки в цьому сенсі", - сказав посол.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.