ПОРТНОВ ВИГРАВ СПРАВУ В СУДІ ЄС – санкції на нього накладені безпідставно

Понеділок, 26 жовтня 2015, 16:15

Суд Європейського союзу, розташований у Люксембурзі, ухвалив рішення у справі "Портнов проти Ради ЄС" за позовом колишнього заступника глави адміністрації президента Андрія Портнова.

Про це "Європейській правді" повідомили в прес-службі Суду ЄС. Текст рішення французькою також доступний на сайті суду.

Суд визнав, що накладення санкцій лише за ознакою співпраці з колишнім режимом є неприпустимим.

Своїм рішенням "Суд підтримав позов Портнова та зняв (санкції, такі як) арешт майна, що було накладено на нього", - заявили в суді.

Відповідно до рішення, Суд ЄС встановив, що єдиною причиною для накладення санкцій на Андрія Портнова був лист від Генеральної прокуратури України, в якому ГПУ стверджувала, нібито інформація слідства дозволяє говорити, що Портнов серед інших причетний до "розтрати значної кількості державних коштів та їх нелегального виводу за межу України".

Однак, за даними суду, лист від України не містив жодних інших деталей щодо фактів, звинувачення в яких приписувалося позивачу.

На думку суду, це недостатня підстава для запровадження санкцій проти посадовців.

Необхідно зазначити, що точно таке формулювання (і також за відсутності доказів) було застосоване для накладення санкцій на інших представників режиму Януковича, включно з екс-президентом.

Рішення суду не матиме впливу на активи Портнова, оскільки вони фактично не були заморожені в жодній країні ЄС. Окрім того, на даний момент ЄС самостійно зняв санкції з цього екс-посадовця.

Водночас дане рішення суду може бути застосоване як пілотне для рішень у справах інших українців, які оскаржують накладені на них санкції.

Як відомо, 6 березня 2015 року Європейський союз виключив Портнова та ще трьох колишніх українських чиновників із санкційного списку.

Причиною такого рішення стала насамперед бездіяльність Генпрокуратури України, яка наприкінці лютого 2014 року, передаючи список до Брюсселя колишніх соратників Януковича, не виписала окремі претензії щодо них.

Водночас Генпрокуратура під керівництвом Віталія Яреми не шукала доказів причетності соратників екс-президента до злочинів, не повідомила їх про підозру і навіть не оголосила в міжнародний розшук.

До того ж, ГПУ офіційно повідомила європейських партнерів, що не здійснює процесуальних дії щодо низки фігурантів списку.

Продовження: ЄС відшкодує витрати Портнова. Той планує позиватися до ГПУ та Порошенка

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.