Порошенко: Україні потрібно 6-7 років для вступу в НАТО

Середа, 11 листопада 2015, 15:21

Президент України Петро Порошенко переконаний, що Україні потрібно щонайменше шість-сім років, аби відповідати низці вимог для можливого вступу в НАТО.

Про це він заявив у розмові з журналістом передачі ConflictZone, яка вийде в ефірі англомовного телеканалу DW у середу, 11 листопада, передає Deutsche Welle.

"Нам потрібно відповідати стандартам НАТО, і це не станеться сьогодні, або завтра, або наступного року", - додав Порошенко.

"Ми суверенна та незалежна держава, і нам не потрібно запитувати про дозвіл ані в Росії, ані в когось ще", - наголосив глава української держави.

"Наша позиція полягає в тому, аби реформувати країну, і нам потрібно щонайменше шість-сім років, аби відповідати критеріям. Ми повинні провести ту роботу, яка є необхідною для нас, і тільки тоді ми повинні запитати українців та провести референдум, чи українці приймають та хочуть бути членом НАТО", - зауважив він.

Як зазначив Порошенко, якщо два роки тому плани щодо вступу в НАТО підтримували близько 16% українців, то зараз - близько 60%.

Коментуючи позицію міністра закордонних справ Німеччини Франка-Вальтера Штайнмаєра, який бачить лише партнерство України з НАТО, але не членство її в альянсі, Порошенко зауважив: "Це лише позиція Штайнмаєра в 2015 році, і ніхто не знає, якою буде позиція Німеччини в 2022 році".

Президент України також наголосив, що на сьогодні НАТО є єдиною ефективною системою безпеки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.