Ватикан стверджує, що не змінював своєї позиції щодо Криму

Середа, 18 листопада 2015, 18:28

Ватикан підпорядковується рішенням міжнародної спільноти і не змінював своєї позиції щодо Криму і Севастополя.

Відповідну заяву зробив Федеріко Ломбарді, генеральний директор Радіо Ватикану.

Зокрема, за його словами, католицька церква не займала позицій "політичного або територіального характеру", коли її представник зустрічався з представником окупаційної влади Криму.

"Звичайною практикою Церкви є дбання про душпастирські потреби її вірних, де б вони не перебували. Само собою зрозуміло, що це передбачає також вирішення питань адміністративно-технічного характеру, які, однак, жодним чином не включають зайняття позицій політичного або територіального характеру", - заявив Федеріко Ломбарді.

Він зазначив, що церква намагається не втручатися у питання такого характеру і підпорядковується рішенням міжнародної спільноти.

"У тому, що стосується України, позиція Святого Престолу чітко та регулярно наголошується під час прилюдних виступів і сьогодні залишається незмінною", - сказав Ломбарді.

Раніше ЄвроПравда з посиланням на Радіо Ватикану повідомила про зустріч єпископа-помічника Одесько-Сімферопольської дієцезії Римо-католицької церкви в Україні владика Яцека Пиля у Севастополі з представником окупаційного уряду.

"Єпископ подякував уряду Севастополя за сприяння католикам, у тому числі в юридичній реєстрації приходу Святого Климента і пастирського округу в Республіці Крим та місті федерального значення Севастополі", - повідомляло Радіо Ватикану.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Паспорти для діаспори та ворогів Путіна: що змінює Зеленський у правилах громадянства

Ті, хто вирішить мати кілька громадянств, стикнуться із забороною працювати у держструктурах, бути долученими до політичної діяльності тощо...

Погрози РФ та кримський наступ України: як Київ та Москва билися на полях ОБСЄ

Атаки Кремля у Стокгольмі наштовхнулися на потужний фронт підтримки України демократичною спільнотою.

Захистити Україну: як у НАТО домовилися стримувати РФ від вторгнення на Донбас

Головною темою переговорів міністрів було питання стримування Росії. Причому в Альянсі узгодили шлях, за яким санкції проти РФ не потребуватимуть одностайності.