Гуменюк мав ще одну зустріч з голландцями. Називав ім’я Наливайченка?

Понеділок, 14 грудня 2015, 08:51

Колишній боєць батальйону ОУН Борис Гуменюк в липні провів зустріч з голландськими дипломатами в приміщенні посольства Нідерландів в Києві, під час якого обговорювалася можливість повернення картин.

Про це повідомив голландський  детектив Артур Бранд, що представляє  інтереси Музею Західної Фрісландії. Факт зустрічі підтвердив також сам Гуменюк, однак в деталях свідчення сторін є суттєво відмінними.

Першим інформацію про зустріч оприлюднив Бранд у дописі в facebook в неділю пізно ввечері, відповів у коментарях на декілька запитань Європейської правди, але протягом години витер своє повідомлення.

"Борис на його першій зустрічі в посольстві, в липні (2015 року), сам наголосив на тому, що Валентин Наливайченко знав про картини", - заявив Бранд.

Голландський детектив зазначив, що їдеться про іншу зустріч, аніж ту, про яку повідомлялося раніше: "Борис провів дві зустрічі. Перша була в посольстві і мене на ній не було. Але саме там він згадав про Наливайченка в присутності  6 свідків". Бранд додав, що, імовірно, існує відеозапис даної зустрічі.

Згодом, видаливши свій допис, він пояснив, що випадково оприлюднив інформацію, яка є таємницею слідства, а коли про це дізнався – вирішив приховати її. Також Бранд згодом змінив свої свідчення про 6 свідків, заявивши, що йдеться про 4 співробітників посольства.

Борис Гуменюк в телефонному коментарі "Європейській правді" визнав проведення додаткової зустрічі в посольстві, але надав інші деталі щодо її проведення.

"Там були троє представників посольства, а також перекладач, випадкова людина. Але Брандт не може знати, що звучало на тій зустрічі. І жодної зустрічі за присутності 6 людей – не було", - заявив Гуменюк.

На уточнююче запитання про те, чи згадувалося ім’я Валентина Наливайченка під час тих переговорів,  він відповів: "Бранд продовжує брехати і я зараз готую позов проти нього. На тій зустрічі ми обговорювали не Наливайченка".

Як повідомлялося, про можливу причетність Валентина Наливайченка до історії з продажем картини Артур Бранд та представники Музею Західної Фрісландії оголосили на прес-конференції 7 грудня, під час якої стало відомо про знайдені в Україні картини.

Сам Наливайченко того ж дня спростував будь-яку причетність до історії. Джерела Європейської правди, ознайомлені зі спілкуванням Нідерландів та України, також свідчать, що наразі у голландської сторони немає підтверджень його залученості до справи.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.