У січні Європарламент обговорить політичну кризу у Польщі

Середа, 16 грудня 2015, 18:29

Під час січневої пленарної сесії Європарламенту відбудуться дебати щодо політичної ситуації у Польщі.

Таке рішення ухвалили представники всіх фракцій Європарламенту, передає Польське радіо.

Повідомляється, що з пропозицією організації таких дебатів виступили соціалісти і "зелені", яких підтримали ліберали. Фракція Європейської народної партії утрималася від голосування.

Як відомо, рішення щодо порядку денного сесії в більшості випадків є остаточним.

Нагадаємо, що 9 грудня голова фракції Європейської народної партії в ЄП Манфред Вебер заявив, що в ЄП не буде дебатів щодо ситуації в Польщі.

Раніше три найбільші фракції в Європарламенті - Європейської народної партії, Партії європейських соціалістів, Альянсу лібералів і демократів за Європу – заявили про намір під час форуму Європейського парламенту обговорити ситуацію навколо Конституційного суду, яка виникла в Польщі.

Як відомо, вибори п'ятьох суддів Конституційного суду викликали чимало суперечок не тільки в Польщі, але і в Європі.

Так, в суботу, 12 грудня в Польщі десятки тисяч людей протестували проти дій влади. Зокрема, мітингувальники висловлювали незгоду зі скандальним зміщенням з посад суддів Конституційного суду, призначеного попереднім складом парламенту перед закінченням його каденції.

Нагадаємо, дії польської влади вже отримали негативну оцінку в Європарламенті. Зокрема президент ЄП Мартін Шульц заявив, що події у Польщі мають "характер державного перевороту".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Символ окупації: як Естонія завершує декомунізацію у найбільш проросійському місті країни

Символом "ватного опору" в Естонії став радянський танк Т-34 у місті Нарві. Рішення прибрати його з публічного простору викликало протести.

Трамп готується до реваншу: що зможе завадити експрезиденту повернутися у Білий дім

Проміжні вибори, що пройдуть у листопаді, можуть призвести до посилення позицій Дональда Трампа, що зробить цілком реалістичними його президентські амбіції.

Боротьба за Білорусь: навіщо Україні встановлювати відносини з "тіньовим урядом" Тихановської

Українська влада не спілкується ані з самопроголошеною владою Білорусі, ані з антилукашенківською опозицією – і як наслідок, ми втрачаємо підтримку навіть опозиційних лідерів думок.