Розвідка США розслідуватиме вплив Росії на європейські партії

Неділя, 17 січня 2016, 13:52
Версія для друку Коментарі

Конгрес США доручив американській розвідці провести розслідування  можливого підпільного фінансування європейських партій російськими спецслужбами протягом останнього десятиліття.

Про це пише британське видання The Telegraph з посиланням на власні джерела у британському уряді

Таким чином США перевірять фінансування партій та благодійних організацій в ЄС, яке, можливо, здійснювалось з Росії.

Вашингтон підозрює, що Росія здійснює таку діяльність з метою підриву "політичної згуртованості в НАТО та ЄС" щодо питань протиракетної оборони США, антиросійських санкцій ті інших проблем.

Чиновник відмовився відповісти на питання, які партії будуть перевірятися в першу чергу.

Проте точно відомо, що в досьє "російського впливу на активність партій" мають увійти партії та організації Франції, Нідерландів, Угорщини, а також Австрії та Чехії.

Найбільш ймовірними кандидатами на перевірку вважаються ультраправі групи: "Йоббік" в Угорщині, "Золотий Світанок"" у Греції, "Північна ліга" в Італії та Національний фронт Франції, який отримав 9 млн євро кредиту від російського банку у 2014 році.

Російський вплив було також виявлено у процесі організації референдуму щодо угоди про Асоціацію України та ЄС в Нідерландах у квітні цього року.

Джерела видання наголошують на тому, що аргументи на підтримку референдуму "нагадують російську пропаганду".

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Сергій Сидоренко, Юрій Панченко, Європейська правда

На порозі торговельної війні: Україна та ЄС вийшли на новий етап суперечки про ліс-кругляк

Днями Україні доведеться ухвалити непросте рішення. Його наслідки можуть виявитися болючими або для країни, або особисто для президента. Євросоюз вже написав до Києва листа, в якому дав кілька варіантів та попередив, що "замовчати" проблему не вийде...

Сергій Сидоренко, Європейська правда

Заступниця генсека НАТО: У рішенні саміту Альянсу точно буде йтися про Україну

Роуз Геттемюллер: "У вас усі сконцентровані на обгортці, на формі! Всі питають: а чи буде у нас ПДЧ? Я взагалі не бачу для вас потреби так перейматися отриманням Плану дій щодо членства. Річні національні програми ведуть вас точно тією дорогою..."


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter