Розвідка США розслідуватиме вплив Росії на європейські партії

Неділя, 17 січня 2016, 13:52

Конгрес США доручив американській розвідці провести розслідування  можливого підпільного фінансування європейських партій російськими спецслужбами протягом останнього десятиліття.

Про це пише британське видання The Telegraph з посиланням на власні джерела у британському уряді

Таким чином США перевірять фінансування партій та благодійних організацій в ЄС, яке, можливо, здійснювалось з Росії.

Вашингтон підозрює, що Росія здійснює таку діяльність з метою підриву "політичної згуртованості в НАТО та ЄС" щодо питань протиракетної оборони США, антиросійських санкцій ті інших проблем.

Чиновник відмовився відповісти на питання, які партії будуть перевірятися в першу чергу.

Проте точно відомо, що в досьє "російського впливу на активність партій" мають увійти партії та організації Франції, Нідерландів, Угорщини, а також Австрії та Чехії.

Найбільш ймовірними кандидатами на перевірку вважаються ультраправі групи: "Йоббік" в Угорщині, "Золотий Світанок"" у Греції, "Північна ліга" в Італії та Національний фронт Франції, який отримав 9 млн євро кредиту від російського банку у 2014 році.

Російський вплив було також виявлено у процесі організації референдуму щодо угоди про Асоціацію України та ЄС в Нідерландах у квітні цього року.

Джерела видання наголошують на тому, що аргументи на підтримку референдуму "нагадують російську пропаганду".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Вакцинуйся або плати: як Австрія першою в ЄС впроваджуватиме обов'язкове щеплення

Австрія стане першою країною в Європі, яка запровадить обов’язкову вакцинацію. Як це працюватиме і чи не порушуватиме це права людини?

Канцлер Шольц: все про новий уряд Німеччини та його співпрацю з Україною

Яким буде новий німецький уряд і яких сюрпризів від нього варто чекати? Значною мірою це залежатиме від рівня "автономності", який отримають нові міністри.

Польща спрощує працевлаштування іноземців: що зміниться для громадян України

Польща спрощує правила працевлаштування для іноземців. Які зміни приготувала польська влада та що вони означають для громадян України?