Потік біженців до ЄС помітно скоротився у січні

Середа, 10 лютого 2016, 18:51

Потік біженців через Туреччину до країн Євросоюзу в січні 2016 року суттєво скоротився.

Про це заявили у Єврокомісії, повідомляє Deutsche Welle.

В середньому в січні щодня до Європи прибували 2186 біженців. У грудні цей показник становив близько 3500 людей. У жовтні - майже сім тисяч осіб на день.

Утім, країнам-членам ЄС і досі не вдається втілити в життя навіть ті зобов’язання, покликані вирішити кризу біженців, які вони вже взяли на себе.

Єврокомісар з питань міграції Дімітріс Аврамопулос вказав у середу на фактичну відсутність перерозподілу новоприбулих.

Хоча минулого року уряди країн ЄС погоджувалися на перерозподіл, з 160 тисяч осіб, що отримали статус біженців, реально було перерозподілено лише 218 осіб.  15 країн ЄС заявили про готовність розподілити 1081 біженця.

Серед інших проблем Аврамопулос назвав невиконання Дублінських домовленостей, згідно з якими біженці повинні перебувати у тій країні, через яку вони прибули до ЄС.

"Люди, що прибули до ЄС, повинні знати, що вони отримають необхідну допомогу. Але не їм вирішувати, де саме в ЄС вони її отримають", - наголосив єврокомісар.

Аврамопулос також наголосив на існуванні величезної проблеми реєстрації новоприбулих: з п'яти "гарячих точок" реєстрації в Греції "повноцінно", за його словами, працює лише одна, розташована на острові Лесбос.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua