МЗС знайшов, як обійти мінські угоди – ОБСЄ має контролювати кордон на Донбасі до виборів

П'ятниця, 12 лютого 2016, 09:34

Україна пропонує механізм контролю за кордоном на Донбасі за участі ОБСЄ, який дозволить провести чесні вибори на окупованих територіях.

Про це в інтерв’ю "Європейській правді" заявив керівник апарату МЗС Вадим Пристайко, який відповідає за переговори в Нормандському форматі про мирне врегулювання на Донбасі.

"Якщо ми пообіцяли, що проведемо вибори, внесемо конституційні зміни, не будемо ініціювати військові дії, хоч би як би нам не хотілось повернути назад свою землю – ми маємо виконати це. Але лишається відкритим питання, яким чином виконувати Мінські домовленості", - сказав Пристайко.

Він нагадав, що Мінські домовленості передбачають, що Україна отримує контроль над своєї частиною кордону в кінці мирного процесу.

"Так, це образливо чути, це проти будь-якої логіки, але що поробиш. Водночас, може ж бути інший механізм контролю за кордоном, який дозволить провести чесні вибори. Нехай місія ОБСЄ отримає можливість дістатись кордону і контролювати його. Це – той компромісний шлях, якого ми зараз вимагаємо, і я не бачу проблем для його реалізації", - зазначив він.

Пристайко підкреслив, що ОБСЄ вже має мандат на всю територію України, а отже, це включає кордон з Росією тих територій, які контролюють так звані "ЛНР" і "ДНР".

"Тому ОБСЄ, виконуючи свій мандат, здатна вийти на кордон, щоб підтвердити, що більше російські найманці його не переходять", - додав він.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.