Болгарія вислала турецького дипломата через релігійну діяльність

Понеділок, 22 лютого 2016, 17:27

Болгарія оголосила небажаною особою (персоною нон грата)  аташе Генерального консульства Республіки Туреччина в Бургасі Угура Еміроглу.

Про це повідомляє Novinite з посиланням на дипломатичне джерело, що побажало залишитися анонімним.

Причиною цього рішення стало здійснення діяльності, несумісної з положеннями Віденської конвенції про дипломатичні зносини.

Зокрема, турецький дипломат Угур Еміроглу був акредитований як аташе з питань соціальних, але більшу частину часу, проведеного в Болгарії, він займався релігійною діяльністю.

До приїзду в Болгарію Еміроглу був імамом в великому турецькому місті.

На думку дипломатів, втручання Еміроглу в діяльність мусульманського віросповідання в Болгарії повністю несумісне з його дипломатичним статусом.

Також стверджується, що він чинив тиск на членів однієї політичної партії прийняти сторону її нещодавно відстороненого лідера, що саме по собі є грубим втручанням у внутрішньополітичний процес у Болгарії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

120 днів боротьби за статус кандидата: погляд із Банкової

Так швидко не рухався до ЄС жоден із нинішніх членів чи кандидатів. І навряд чи хтось зможе це повторити. Але ми не зупиняємось і переходимо до наступних етапів.

Робота над помилками: чому у ЄС має з'явитися прагнення до возз'єднання з Україною

Європі доведеться змінювати стратегію своєї поведінки у відповідь на нинішню геополітичну кризу. Розширення – гідна відповідь на виклики сьогодення.

Що чекає на Україну після рішення про статус кандидата та коли реально вступити до ЄС

Коли реально досягти повноцінного членства в ЄС? Чи не підемо ми шляхом Туреччини, яка загрузла на стадії кандидатства на багато років?