Сирійські курди оголосили про створення федеративного регіону в Сирії

Четвер, 17 березня 2016, 13:42

Сирійські курди оголосили про створення федеративного регіону в контрольованих ними районах на півночі Сирії.

Про це заявив представник партії "Демократичний союз" Наваф Халіл, повідомляє ABC News з посиланням на Associated Press.

За його словами, проголошення федеративного регіону було здійснене у четвер на курдській конференції в місті Рмейлах у північній провінції Хассаке.

Халіл заявив, що федеральний регіон назвали "Роява – північна Сирія". Роява – це курдське слово, яке стосується трьох районів на півночі Сирії, контрольованих курдами – Язіра, Кобані і Афрін.

Проголошення федеративної одиниці сталося в той час як представники сирійського уряду і їхні опоненти проводять переговори у Женеві. Партія "Демократичний союз", яка розглядається Туреччиною як терористична організація, не бере участі в переговорах.

В сирійському уряді стверджують, що будь-які спроби створити федеративні одиниці в рамках країни є незаконними.

Сирійські курди контролюють територію протяжністю 400 км уздовж сирійсько-турецького кордону, від кордону з Іраком до річки Євфрат. Вони також контролюють окрему секцію північно-західного кордону.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Союз Орбана та Трампа. Як два одіозних лідери об'єднуються для спільних дій після 2024 року

"Україна – наш сусід. Вони мають нашу повну солідарність", – заявив Орбан, на додаток показавши, що і у цьому питанні готовий до жорсткої маніпуляції.

Курт Волкер: До кінця року ми побачимо зміну на фронті, а далі у росіян буде складна зима

"Коли вам протистоїть такий ворог – місця для компромісу немає. Зараз надто ризиковано навіть тимчасово залишати Крим у руках Росії..."

Відповідь на російські фейки: як Україна переходить на систему НАТО у контролі над зброєю

Звичайні процедури моніторингу кінцевого використання західної зброї в Україні погано підходять для зон активних бойових дій.