Мінюст: Лукаш збрехала про 6 млн компенсації Януковичам через рішення суду ЄС

Субота, 26 березня 2016, 17:25

Міністерство юстиції поширило заяву, в якій спростувало твердження екс-міністра юстиції Олени Лукаш про те, що Україна має компенсувати юридичні витрати  родини Віктора Януковича в суді ЄС.

Відповідне повідомлення розміщене на офіційному сайті Мінюсту.

В міністерстві стверджують, що заява Олени Лукаш є неправдивою.

"Жодних рішень Європейського суду про стягнення на користь Януковича та його оточення з України хоча б однієї копійки, не кажучи вже про 6,3 мільйона гривень, не існує в природі. Так само як і рішень немайнового характеру проти України на користь вказаних осіб.

Розповсюджена представницею влади часів Януковича, причетність якої до злочинів проти учасників Революції Гідності наразі вивчається слідством, є не більше ніж втіленням бажань адвокатів біглого Президента та хворобливої уяви пані Лукаш", - йдеться в заяві міністерства.

Як повідомлялося раніше, Олена Лукаш стверджує, що Україна має сплатити  екс-президенту Віктору Януковичу, його синам Віктору та Олександру по 57 317,50 фунтів стерлінгів кожному через те, що Україна в 2014 році вчинила спробу увійти в якості третьої сторони у процеси "Рада ЄС проти Януковича", але згодом вийшла з процесу. У сумі це складає еквівалент більше ніж 6 млн грн.

Варто зазначити, що насправді - попри твердження Мінюсту, суд ЄС ухвалював проміжне рішення, за яким Україна має компенсувати частину витрат адвокатів Януковича. Це рішення доступне на сайті суду ЄС.

Однак у публічному доступі наразі відсутні рішення, які б підтверджували суму виплати. Як повідомляла ЄП, сума, названа Оленою Лукаш, видається явно  завищеною.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Рік після Афганістану: що змінила найбільша зовнішньополітична поразка Джо Байдена

Рік тому Сполучені Штати розпочали виведення своїх останніх військових з Афганістану. Це рішення вплинуло не лише на регіон, але й на США та навіть на Україну.

Мир на умовах Туреччини: як Україні реагувати на тиск щодо нових переговорів з РФ

Події, які відбуваються в Криму, стають також частиною нашого переговірного процесу з Туреччиною та РФ ще до того, як він формально розпочався.

Залежність від сусіда: чому вступ України до ЄС прив'язаний до Молдови і навпаки

Україна та Молдова пов’язані у процесі інтеграції і будуть рухатися вперед тільки за умови, якщо і Київ, і Кишинів гарно виконуватимуть своє домашнє завдання.