Мінюст: Лукаш збрехала про 6 млн компенсації Януковичам через рішення суду ЄС

Субота, 26 березня 2016, 17:25

Міністерство юстиції поширило заяву, в якій спростувало твердження екс-міністра юстиції Олени Лукаш про те, що Україна має компенсувати юридичні витрати  родини Віктора Януковича в суді ЄС.

Відповідне повідомлення розміщене на офіційному сайті Мінюсту.

В міністерстві стверджують, що заява Олени Лукаш є неправдивою.

"Жодних рішень Європейського суду про стягнення на користь Януковича та його оточення з України хоча б однієї копійки, не кажучи вже про 6,3 мільйона гривень, не існує в природі. Так само як і рішень немайнового характеру проти України на користь вказаних осіб.

Розповсюджена представницею влади часів Януковича, причетність якої до злочинів проти учасників Революції Гідності наразі вивчається слідством, є не більше ніж втіленням бажань адвокатів біглого Президента та хворобливої уяви пані Лукаш", - йдеться в заяві міністерства.

Як повідомлялося раніше, Олена Лукаш стверджує, що Україна має сплатити  екс-президенту Віктору Януковичу, його синам Віктору та Олександру по 57 317,50 фунтів стерлінгів кожному через те, що Україна в 2014 році вчинила спробу увійти в якості третьої сторони у процеси "Рада ЄС проти Януковича", але згодом вийшла з процесу. У сумі це складає еквівалент більше ніж 6 млн грн.

Варто зазначити, що насправді - попри твердження Мінюсту, суд ЄС ухвалював проміжне рішення, за яким Україна має компенсувати частину витрат адвокатів Януковича. Це рішення доступне на сайті суду ЄС.

Однак у публічному доступі наразі відсутні рішення, які б підтверджували суму виплати. Як повідомляла ЄП, сума, названа Оленою Лукаш, видається явно  завищеною.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Між критикою Путіна та спробами порозумітися: якою буде Німеччина після Меркель

"Будь-який новий німецький лідер захоче врегулювати свої відносини з РФ. Однак населення Німеччини почало критичніше ставитися до Путіна".

"Золота" німецька акція: хто стане молодшим партнером у новій коаліції

За результатами виборів "Зелені" та вільні демократи мають дуже високі шанси отримати "золоту акцію" у новій німецькій коаліції.  

Вугілля важливіше за Євросоюз: чи піде Польща на порушення рішення Суду ЄС

Суперечка щодо копальні "Турув" може призвести до нового витка конфлікту Польщі та Євросоюзу. Варшава може відмовитися виконувати рішення Суду ЄС.