Україна вимагає скасувати заборону діяльності Меджлісу

Вівторок, 26 квітня 2016, 17:45

Україна висловлює протест у зв’язку з ухваленням окупаційною владою Криму рішення щодо заборони Меджлісу кримськотатарського народу і вимагає негайно його скасувати.

Про це йдеться у відповідній заяві МЗС України.

"Заборона Меджлісу… стала черговим виявом грубого порушення окупаційною владою фундаментальних прав і свобод людини, в тому числі Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації", – йдеться у заяві.

У МЗС України наголошують, що це рішення є доказом системних переслідувань кримськотатарського народу у зв’язку з його принциповою позицією щодо російської окупації Криму.

"Україна вимагає від держави-окупанта негайного скасування цього нікчемного за своєю суттю і юридичною природою рішення і повного припинення утисків кримськотатарської спільноти в Криму", – наголошують в українському МЗС.

У зовнішньополітичному відомстві України також додали, що ситуація навколо Меджлісу зайвий раз свідчить про "необхідність більш активних дій міжнародного співтовариства для захисту прав людини в окупованому Криму".

"Покласти край системним порушенням фундаментальних прав і свобод людини в окупованому Криму, зупинити репресії і залякування можливо лише, змусивши державу-окупанта припинити агресію проти України та повернутися до безумовного дотримання міжнародного права та власних міжнародно-правових зобов'язань", – резюмували в МЗС України. 

Раніше повідомлялося, що підконтрольний Росії Верховний суд Криму ухвалив заборонити діяльність Меджлісу кримських татар на території анексованого півострова.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: