У Нідерландах противники асоціації України домоглися переносу ратифікації угоди

Середа, 6 квітня 2016, 07:33

Ратифікацію Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом перенесли на прохання ініціаторів референдуму, аби унеможливити можливі законодавчі протиріччя голосування щодо України.

Про це повідомив депутат під Соціалістичної партії Нідерландів Гаррі фан Боммель у коментарі ТСН.

За словами депутата, це був свідомий план ініціаторів референдуму. Раніше заявляли, що Україна стала жертвою обставин, оскільки нібито за збігом ратифікація Угоди стала першим законодавчим актом в парламенті після набуття чинності закону про референдуми в Нідерландах.

"Ні, це не збіг. Так було заплановано. Очевидно ті, хто хотів провести референдум щодо цієї угоди, зробили все можливе для того, щоби всі процеси, і ратифікація угоди теж, відбулися в правильній послідовності, щоб мати можливість винести цю угоду на референдум. І вони в цьому досягли успіху", - заявив фан Боммель.

Ратифікація Угоди в парламенті країни була запланована на 30 червня 2015 року. Утім організатори референдуму розповіли, що звернулися листом до двох партій – SP та PVV (послідовні противники євроасоціації України) - з проханням перенести дату ратифікації. Сенат зрештою переніс українське питання на тиждень.

Закон про референдуми в Нідерландах набув чинності 1 липня 2015 року. Таким чином референдум щодо України став можливим: якщо б ратифікація відбулася 30 червня, як і було заплановано, то виносити це питання на референдум не дозволив би закон.

Таким чином, за словами депутата, така обставина не ставить під сумнів легітимність проведення референдуму.

Як відомо, парламент Нідерландів завершив процедуру ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС 7 липня – після набуття чинності закону, який дозволив виносити на референдум міжнародні угоди.

Виборча комісія Нідерландів оголосила про те, що консультативний референдум щодо Угоди про асоціацію Україна-ЄС буде проведений 6 квітня.

Раніше в Нідерландах зібрали необхідну кількість підписів для проведення консультативного референдуму щодо ратифікації Угоди про асоціацію з Україною.

Зібрати підписи вдалося завдяки інтенсивній онлайн-кампанії сатиричного блогу GeenStijl, групи громадян Burgercomite ЄС ("Комітет громадян ЄС") і євроскептичного мозкового центру "Форум для демократії".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua