Єврокомісія пропонує реформу європейської політики з надання притулку

Середа, 6 квітня 2016, 19:55

Європейська комісія у середу, 6 квітня, представила план реформування європейської політики з надання притулку.

Про це повідомляє "Німецька хвиля".

Зміни зокрема стосуватимуться дублінських угод.

"Чинна система не є стійкою", - сказав при представленні плану віце-президент Єврокомісії Франс Тіммерманс.

За його словами, систему потрібно перетворити на "Дублін плюс" - у цьому разі, якщо країна-член ЄС зазнає надмірного навантаження через наплив прохачів притулку, то після досягнення певної межі біженців розподілятимуть.

Інший варіант реформування передбачає запровадження нового механізму, який містив би ключ до розподілу біженців у Європі. Механізм враховував би такі фактори як кількість населення і розвиток економіки країн. Таким чином планується досягнути рівномірнішого розподілу прохачів притулку.

Крім того, Єврокомісія пропонує надати нові повноваження Європейському агентству у справах біженців (EASO). Воно мало б керувати розподілом біженців між державами-членами ЄС.

Також планується унеможливити подання заяви на надання притулку в різних країнах ЄС, а також нелегальний в'їзд біженців. Серед інших пропонованих кроків: посилення співпраці між національними органами у справах біженців та покращення обміну даними між країнами ЄС.

Дублінські угоди передбачають подання заяви на притулок у тій країні, в якій біженець вперше перетнув кордон ЄС. Однак система фактично перестала функціонувати минулого року, коли Греція дозволила біженцям їхати далі в Європу для реєстрації в інших країнах. Восени 2015 року країни ЄС прийняли рішення про перерозподіл 160 тисяч біженців, однак змогли розподілити лише близько тисячі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: