Угода з Туреччиною скасується, якщо Анкара не виконає вимоги - Юнкер

Четвер, 12 травня 2016, 14:18

Міграційна угода між ЄС та Туреччиною скасується у випадку, якщо Анкара не виконає всі свої зобов'язання.

Про це заявив президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер, передає Reuters.

"Ми чітко зафіксували критерії для лібералізації візового режиму, їх 72 і № 65 говорить,  що уряд Туреччини має переглянути закон "Про боротьбу з тероризмом", - наголосив він, виступаючи на конференції в Міністерстві закордонних справ Німеччини.

"Ми розраховуємо на це, ми домовилися про це з урядом Туреччини, і не може бути, щоб відставка прем'єр-міністра тягнула за собою ігнорування угоди між ЄС і Туреччиною", - відзначив Юнкер.

"Ми приділяємо велике значення умовам. В іншому випадку ця угода, угода між ЄС і Туреччиною не відбудеться. Якщо пан Ердоган вирішить заборонити туркам право на безвізовий в'їзд в Європу, то він має пояснити це турецькому народу. Це буде не моя проблема, це буде його проблема", - підкреслив президент Єврокомісії.

Як відомо, раніше Ердоган розкритикував вимоги ЄС щодо зміни турецького антитерористичного законодавства, які є умовою для запровадження безвізового режиму з Євросоюзом.

За його словами, ЄС безпідставно наполягає на законодавчих змінах при тому, що Туреччина постійно перебуває під загрозою нової терористичної атаки.

Нагадаємо, Європейська комісія 4 травня  висунула законодавчу пропозицію Європейському парламенту та Раді Європейського Союзу скасувати візи для громадян Туреччини.

Водночас в ЄК наголосили на тому, що Туреччина все ще повинна виконати 5 пунктів дорожньої карти до кінця червня.

У них, зокрема, йдеться й про зміни до антитерористичного законодавства.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Карабаська "відплата": як Росія почала втрачати Південний Кавказ

Росія, яка досі позиціонує себе як "куратор" Південного Кавказу, вже не має достатньо сил підкріпити це на практиці. Слабкістю РФ вже почав активно користуватися Азербайджан.

Глибинна Угорщина: що сусіди думають про українців, російську агресію та режим Орбана

Чи дійсно угорське суспільство у переважній більшості думає так само, як каже та діє Віктор Орбан? Відповідь на це питання дала соціологія.

У вересні діти мають піти до школи в ЄС або повернутися до України: інтерв’ю єврокомісара

Єврокомісар Йоганссон: "Ви маєте право з будь-якої причини поїхати до України і повернутися до ЄС. Навіть якщо ви закрили свій статус тимчасового захисту".