У Британії заявили, що операція ЄС у Середземному морі провалилася

П'ятниця, 13 травня 2016, 09:57

Операція Європейського Союзу по боротьбі з контрабандистами, які займаються нелегальним перевезенням мігрантів через Середземне море, провалилася.

Про це йдеться в звіті Комісії у справах ЄС Палати лордів британського парламенту, повідомляє ВВС.

У Палаті лордів зазначають, що операція Софія, розпочата Євросоюзом в 2015 році, "не вплинула яким-небудь значущим чином" на пересування човнів контрабандистів.

Руйнування дерев'яних човнів змусило контрабандистів використовувати гумові човни, поставивши мігрантів у ще більшу небезпеку, йдеться в документі.

Одна з причин провалу операції, на думку авторів доповіді, полягає в тому, що кораблі ЄС діють у міжнародних водах, а не біля берегів Лівії, як це планувалося спочатку.

Водночас у доповіді робиться висновок про те, що кораблі ЄС дійсно рятують життя тисячам мігрантів, однак при цьому не виконують поставлене перед ними завдання - перешкоджати діяльності самих контрабандистів.

Операція "Софія" була ініційована після серії катастроф з суднами з біженцями, які намагалися дістатися з Лівії до Італії.

Кораблі берегових служб ЄС отримали право зупиняти, обшукувати і не пропускати плаваючі засоби, запідозрені в контрабанді людьми.

Як повідомлялося, НАТО має розпочати військово-морську операцію біля берегів Лівії для того, щоб закрити так званий західний середземноморський маршрут мігрантів до Європи та розпочати масову репатріацію мігрантів з Італії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua