МЗС: посол мав бути в курсі "листа про контрабанду", до нього є питання

Понеділок, 23 травня 2016, 13:49

Міністерство закордонних справ перебуває в діалозі з послом України в Словаччині Олегом Гаваші, з’ясовуючи його роль у "цигарковому скандалі".

Про це заявив на екстреному брифінгу в Києві заступник міністра закордонних справ, керівник апарату МЗС Вадим Пристайко.

Пристайко не став коментувати зміст листа про дипломатичний вантаж, за допомогою якого контрабандисти намагалися уникнути митного огляду, пояснивши, що досі не отримав від прикордонників копію цього документу, однак поклав частину відповідальності на посла.

"Посол мав бути в курсі всього, що відбувається в його посольстві, якщо не був в курсі, то це окреме питання до посла.

Але ще гірше, радикально гірше, якщо він був в курсі. Тоді будемо ставити питання до президента (про ротацію)", - заявив він.

Пристайко наголосив, що "від вечора суботи" перебуває в контакті з послом Гаваші, але той "стверджує, що він не був в курсі".

Заступник голови МЗС стверджує, що міністерство не буде перешкоджати розслідуванню.

"Наш дипломат так само є громадянином України, як і ви. І так само є відповідальність перед законом. Якщо це (наявність листа, тобто співучасть дипломата у контрабанді) підтверджується, то ми відкликаємо цього дипломата", - заявив він.

Нагадаємо, голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль раніше оприлюднив ім’я чоловіка, який намагався провезти контрабанду – ним виявився мешканець Києва Сергій Ліщишин, котрий є чоловіком першого секретаря посольства України в Словаччині Оксани Ліщишин.

Як повідомлялося раніше, громадянин України в автомобілі з дипломатичними номерами намагався вивезти з країни майже 60 тисяч пачок цигарок під виглядом дипломатичного вантажу.

Від джерел раніше стало відомо, що до постачання контрабандних цигарок причетні співробітники посольства в Словаччині.

В МЗС цю інформацію підтвердили.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: