Верховна Рада закликала ЄС прискорити безвізовий режим для України

Вівторок, 31 травня 2016, 18:42

Верховна Рада ухвалила постанову "Про звернення до Європейського Парламенту, Ради Європейського Союзу, Європейської Комісії, парламентів та керівництва держав-членів ЄС щодо запровадження Європейським Союзом безвізового режиму для громадян України" (№4730).

Про це повідомляє УНІАН.

За дане рішення проголосували 247 із 331 народного депутата, зареєстрованого у сесійній залі.

У зверненні Верховна Рада наголошує, що запровадження Європейським Союзом безвізового режиму для українських громадян має стати довгоочікуваним кроком ЄС у відповідь на рішення України щодо запровадження безвізового режиму поїздок для громадян держав-членів ЄС, яке було ухвалено у 2005 р.

ВР з урахуванням повного виконання Україною критеріїв Плану дій щодо лібералізації візового режиму вважає, що безвізовий режим взаємних поїздок створюватиме належні можливості для ефективної імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС шляхом пожвавлення міжлюдських контактів, студентських та молодіжних обмінів, культурної та гуманітарної співпраці, а також ділової активності.

Також парламент звертає увагу, що з огляду на завершення виконання Україною всіх критеріїв Плану дій щодо лібералізації ЄС візового режиму для українських громадян, до України у цьому контексті не повинно висуватись жодних додаткових умов.

Верховна Рада підкреслила, що прогрес кожної країни у сфері безвізового діалогу з ЄС має оцінюватися окремо й неупереджено.

"Верховна Рада звертається до Європарламенту, Ради Європейського Союзу, Європейської комісії, парламентів, глав держав та урядів, міністрів юстиції і внутрішніх справ держав-членів ЄС, а також Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії, із закликом завершити всі юридичні процедури, які необхідні для схвалення законодавчої ініціативи про внесення змін до Регламенту Ради (ЄС) № 539/2001 від 15.03.2001 року щодо запровадження ЄС безвізового режиму для громадян України вже найближчим часом, до початку літніх канікул" - йдеться у зверненні.

Як відомо, Єврокомісія 20 квітня оголосила про подання законодавчої пропозиції щодо візової лібералізації для України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua