РФ хоче підключити Крим до угоди СОТ про держзакупівлі

Четвер, 23 червня 2016, 18:44

Росія збирається включити Крим у власну заявку на приєднання до угоди про державні закупівлі Світової організацїі торгівлі.

Про це заявив старший радник постійного представництва РФ при СОТ Ігор Купалов, повідомляє "РИА-Новости".

"Росія включить Крим (в заявку) при приєднанні до угоди. Ми подаємо заявку на приєднання у цьому році. Це буде серпень-вересень", – сказав він.

За словами російського чиновника під час приєднання Росії до угоди про держзакупівлі "буде дуже цікава дискусія про статус Криму".

Дискусія, на його думку, має відбутися тому, що Україна, приєднуючись до угоди про державні закупівлі, подала "всі підприємства і установи в Криму як свої".

Нагадаємо, у березні цього року Верховна рада ухвалила закон "Про приєднання України до Угоди про державні закупівлі", що забезпечує засади та умови для відкриття ринків держзакупівель країн-учасниць СОТ для України.

Як відомо, багатостороння Угода GPA регламентує процес закупівлі товарів і послуг державними організаціями країн - членів СОТ. Оригінальна версія Угоди була прийнята в 1996 р.  У 2011 році був створений оновлений текст Угоди з урахуванням сучасних умов ринку держзакупівель.

Угода GPA зараз поширюється на 43 держави (включаючи 28 країн ЄС). Ще 10 країн - Албанія, Китай, Грузія, Йорданія, Киргизія, Молдова, Чорногорія, Нова Зеландія, Оман і Україна - подали заявки на участь.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua