ЄСПЛ відхилив скарги мешканців зони АТО до України через розбомблене житло

Четвер, 28 липня 2016, 12:00

Європейський суд з прав людини вирішив відхилити три скарги мешканців Донецької та Луганської області, які вимагали від України та Росії компенсувати вартість житла, втраченого ними внаслідок бомбардувань.

Про це йдеться в рішенні суду, оприлюдненому в Страсбурзі 28 липня, повідомляє кореспондент "Європейської правди".

Йдеться про скаргу Світлани Півень з Ясинуватої (Донецька область) до України, а також про дві скарги одночасно до України та Росії: від Антона Лісного з Ясинуватої та Володимира Анохіна з Трьохізбенки (Луганська область).

Також заявники стверджували, що через обстріли вони могли втратити своє життя.

Попри те, що частина заявників надали фотодокази знищення їх житла під час збройного конфлікту, а також звіти ОБСЄ, які підтверджують обстріли, Європейський суд з прав людини одноголосно вирішив відхилити скарги як недостатньо обґрунтовані. Однією з причин стало те, що заявники не надали інформацію місцевої влади, яка б підтверджувала їх право власності на знищені будинки.

Суд додав, що "у виключних випадках", таких, як збройний конфлікт, може відхилятися від цієї вимоги, але зазначив, що заявники не довели, що вони принаймні намагалися отримати такі офіційні докази.

Водночас у рішенні суду не йдеться про принципову неприйнятність таких скарг у разі, якщо доказів буде достатньо.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Рік без дозволів: що означає для України "транспортний безвіз" із ЄС

Що дає Україні "транспортний безвіз" із Євросоюзом? І чи вдасться Києву переконати ЄС зробити тимчасову лібералізацію постійною?

Російська помста Литві: як Вільнюс реагує на нові погрози Кремля

"Все, що пов'язано з РФ, тепер є для Литви потенційною загрозою національній безпеці. Усе це Кремль намагається зробити інструментом своєї агресії".

Сім загроз та дві України: що прописав НАТО у новій стратегічній концепції

На першому місці серед загроз для НАТО - Росія. Також частиною російської загрози є Білорусь через свою "військову інтеграцію" з РФ.