За навчаннями НАТО у Швеції стежили невідомі безпілотники – ЗМІ

Понеділок, 4 липня 2016, 12:37

Невідомі безпілотники літали забороненою зоною над шведським островом Уто, де проходили навчання НАТО BALTOPS  за участі Швеції та Фінляндії.

Інцидент стався ще в червні, однак тримався у таємниці, повідомляє видання Dagens Nyheter.

З 10 по 13 червня частина навчань проходила на острові Уто. Тм морські піхотинці з Швеції та Фінляндії відпрацьовували взаємодію з колегами з США, Британії та Німеччини. На час навчань польоти над островом були заборонені.

"У нас є інформація, що протягом ночі невідомі безпілотники двічі пролітали над Уто", - сказав речник збройних сил Швеції Філіп Саймон.

У збройних силах не уточнюють, наскільки серйозно розглядають цей інцидент.

"Спочатку ми маємо провести розслідування. До цього часу жодних коментарів не буде", - сказав Філіп Саймон.

За інформацією джерел видання, безпілотники літали над островом на висоті понад тисячу метрів. При цьому є підозри, що керували безпілотниками з-за кордону.

Видання зазначає, що під час аналогічних навчань минулого року у південній Швеції безпілотник здійснював несанкціоновану фотозйомку для медіа компанії. Тоді безпілотник летів на нижчій висоті.

Навчання BALTOPS за участі 15 країн проходили з 3 по 19 червня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Межа війни: що вже змінилося та чого чекати у роботі кордону між Україною та ЄС

Автомобільні пункти пропуску на західному кордоні стали основними воротами України. Варто розібратися, які процеси там відбуваються...

Карабаська "відплата": як Росія почала втрачати Південний Кавказ

Росія, яка досі позиціонує себе як "куратор" Південного Кавказу, вже не має достатньо сил підкріпити це на практиці. Слабкістю РФ вже почав активно користуватися Азербайджан.

Глибинна Угорщина: що сусіди думають про українців, російську агресію та режим Орбана

Чи дійсно угорське суспільство у переважній більшості думає так само, як каже та діє Віктор Орбан? Відповідь на це питання дала соціологія.