Очільники Держспецзв’язку та НАЗК відповідальні за зрив е-декларування - TI

Понеділок, 15 серпня 2016, 12:56

Держспецзв’язок та Національна агенція із запобігання корупції всіляко саботували процес надання атестату комплексній системи захисту інформації, щоб зірвати запуск електронного декларування.

Про це йдеться у заяві громадської організації "Тransparency International Україна".

"Сьогодні е-декларування запрацювало без комплексної системи захисту інформації. ТІ Україна вважає, що відповідальні за це голова Держспецзв’язку Леонід Євдоченко та голова НАЗК Наталія Корчак, які своїми діями перетворили один з провідних інструментів антикорупційної реформи на фікцію, мають бути відправлені у відставку", - йдеться у заяві.

До системи декларування будуть вноситися персональні дані декларантів. Обробка персональних даних без комплексної системи захисту інформації (КСЗІ) ставить під удар доказову силу внесеної до системи електронного декларування інформації.

"Це пряма відповідальність Держспецзв’язку та НАЗК, які всіляко саботували процес надання атестату відповідності КСЗІ протягом останніх тижнів", — заявив виконавчий директор ТІ Україна Ярослав Юрчишин.

У заяві відзначають, що статтею 366-1 Кримінального кодексу України передбачений склад злочину "Декларування недостовірної інформації". Формально подавши декларацію в систему без КСЗІ, декларант виконає вимоги закону щодо подачі, але не зможе бути притягнутий до відповідальності, оскільки інформація в декларації буде визнана судом неналежним доказом.

За словами Юрчишина, посадові особи НАЗК та Держспецзв’язку, відповідальні за зрив запуску електронного декларування в належному вигляді, по суті дозволили подальшу безкарну брехню посадовців у деклараціях.

Вони усунули перешкоди для вчинення злочинів, перетворивши один із провідних інструментів антикорупційної реформи на фікцію.

"Тому особи, які своїми умисними діями створили таку ситуацію, а саме голова Держспецзв’язку Леонід Євдоченко та голова НАЗК Наталія Корчак, мають бути відправлені у відставку", - підкреслив виконавчий директор ТІ Україна.

Як повідомлялося, опівночі сайт Національного агентства із запобігання корупції відкрив доступ до інтерфейсу електронного декларування.

Водночас, як повідомляла Європейська правда, через відсутність атестату захисту інформації ці декларації не можна використовувати як доказ в суді. Відповідно, посадовців, що опублікують неправдиву інформацію про  свої статки, неможливо буде притягнути до відповідальності.

У Євросоюзі вже заявили, що запуск системи електронного декларування з сертифікатом технічної безпеки є ключовою умовою.

Детальніше про ситуацію, що склалася - в статі "Хто зірвав електронне декларування статків: хронологія та документи"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.