Самозвана "ДНР" не може мати диппредставництва у Чехії - МЗС

Вівторок, 30 серпня 2016, 10:42

Міністерство закордонних справ Чехії перевіряє інформацію про відкриття "консульства" самопроголошеної "Донецької народної республіки".

Про це йдеться у заяві на сайті посольства Чехії в Україні.

"Самозвана Донецька Народна Республіка не може мати акредитоване дипломатичне представництво у Чеській Республіці, оскільки Чеська Республіка не визнає її існування, вона не є суб’єктом міжнародного права і Чеська Республіка не має з нею дипломатичних відносин, тому Чеська Республіка не може ні приймати, ні реєструвати їхніх дипломатичних представників", - йдеться у заяві.

Відзначається також, що те, що деякі називають "дипломатичним представництвом або представницьким центром" самопроголошеної "ДНР", є, за даними посольства, тільки зареєстрованою спілкою з розташуванням у місті Острава ("Представницький центр ДНР, записана спілка"), і не можна вважати її як дипломатичне представництво відповідної держави.

"МЗС з цим центром не має жодних стосунків і не матиме. Також на посаду почесного консула дана країна завжди повинна просити згоду з його діяльністю приймаючої країни. Якщо Чеська Республіка не визнає певну державу, то цілком логічно, що МЗС не може надати свою згоду із діяльністю почесного консула на своїй території, і це не відбулося у даному випадку", - йдеться у заяві.

"Що стосується виступу Нели Ліскової в якості почесної консулки даної держави, міністерство закордонних справ перевіряє цю ситуацію. Якщо буде підтверджено, що вона використовує цей титул для своєї популяризації, МЗС звернеться через офіційні канали, щоб вона негайно припинила використовувати таке означення", - додали в посольстві.

Раніше ЗМІ повідомляли, що представники чеської громадської організації "Народне ополчення" (Narodni domobrana) мали намір у 2016 році відкрити в Чехії культурний бізнес-центр "ДНР".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Що чекає на Україну після рішення про статус кандидата та коли реально вступити до ЄС

Коли реально досягти повноцінного членства в ЄС? Чи не підемо ми шляхом Туреччини, яка загрузла на стадії кандидатства на багато років?

120 днів боротьби за статус кандидата: погляд із Банкової

Так швидко не рухався до ЄС жоден із нинішніх членів чи кандидатів. І навряд чи хтось зможе це повторити. Але ми не зупиняємось і переходимо до наступних етапів.

Робота над помилками: чому у ЄС має з'явитися прагнення до возз'єднання з Україною

Європі доведеться змінювати стратегію своєї поведінки у відповідь на нинішню геополітичну кризу. Розширення – гідна відповідь на виклики сьогодення.