Україна розглядає вихід з ПАРЄ, але не з Ради Європи – посол

Вівторок, 13 вересня 2016, 16:11

Припинення роботи делегації Верховної ради України в роботі Парламентської асамблеї Ради Європи не означає припинення участі в роботі Ради Європи.

Про це написав представник України в Раді Європи Дмитро Кулеба на своїй сторінці у Facebook.

"Рішення про припинення участі України в ПАРЄ має ухвалювати винятково наша парламентська делегація. Наскільки мені відомо, делегація цей варіант серйозно розглядає", - написав він.

Кулеба нагадав, що росіяни не виконали жодного з пунктів резолюцій ПАРЄ, але впливова група членів Асамблеї готова закрити на це очі.

 Короткий перелік вимог резолюції ПАРЄ, які не виконала РФ
(натисніть для збільшення)

"Єдиний аргумент прихильників повернення: нам потрібен діалог з Росією. Детального пояснення цього аргументу або інших аргументів я особисто не чув. Взагалі", - підкреслив він.

Кулеба також зазначив, що у випадку, якщо росіяни повернуться, а українці вийдуть із ПАРЄ, то складеться абсурдна ситуація, коли агресор, "який наплював на Раду Європи, буде в Асамблеї, а жертва агресії, яка активно впроваджує стандарти Ради Європи, буде поза нею".

Як повідомлялося, голова української парламентської делегації у ПАРЄ Володимир Ар’єв заявив, що йде дискусія про можливість відмови від участі в роботі асамблеї, якщо буде повернуто делегацію РФ за принципом "широко закритих очей".

Нагадаємо, 24 червня Бюро Парламентської асамблеї Ради Європи (керівний орган асамблеї) ухвалило декларацію, в якій заявило про потребу діалогу з Росією і відзначило, що спільного у РЄ з Росією більше ніж того, що розділяє.

Як відомо, делегація РФ перебуває під санкціями ПАРЄ, котрі були накладені на неї у квітні 2014 року через анексію Криму.

Росіяни не мають права брати участь у місіях зі спостереження за виборами, бути доповідачами, а також бути призначеними у якості представників ПАРЄ в інших органах.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua