Енергетичне співтовариство закликає скасувати рішення щодо "Укртрансгазу"

Неділя, 18 вересня 2016, 11:17

Секретаріат Енергетичного співтовариства заявляє, що рішення Мінекономрозвитку перейняти на себе управляння компанією "Укртрансгаз" не відповідає міжнародним зобов’язанням, взятим на себе Україною.

Про це йдеться у заяві на сайті організації.

"Цей односторонній рух не відповідає Резолюції із розукрупнення, прийнятій урядом 1 липня 2016 року, не було консультації з секретаріатом, яким раніше була затверджена постанова уряду.  Ця резолюція передбачає, що новий оператор газотранспортної системи працюватиме під управлінням Міністерства енергетики та вугільної промисловості, яке поступово візьме на себе керування діяльністю "Укртрансгазу", - йдеться у заяві

"В то же час, управління одним і тим же державним органом – Міністерством економічного розвитку і торгівлі - і оператором газотранспортної системи "Нафтогазу України", і оператором поставок порушує положення про розукрупнення, яке застосовується в рамках законодавства енергетичного співтовариства", - зазначили в заяві.

Секретаріат закликає українську владу до повного і швидкого виконання резолюції із розукрупнення і дотримання керівних принципів Організація економічного співробітництва та розвитку з корпоративного управління на державних підприємствах, за погодженням з міжнародними донорами.

"Невиконання цієї вимоги може призвести до санкцій з боку Секретаріату, ставить під загрозу продовження арбітражних справ "Нафтогазу" та роль України як транзитера газу", - йдеться у заяві.

Енергетичне співтовариство є міжнародною організацією, яка займається енергетичною політикою. Договір про заснування енергетичного співтовариства об'єднує Європейський союз з одного боку, і країни південно-східної Європи та Чорноморського регіону.

Як повідомлялося, МЕРТ, не повідомивши керівництво НАК "Нафтогаз України" своїм наказом від 7 вересня оновив статут "Нафтогазу", перебравши на себе функції з управління "Укртрансгазом", тоді як раніше це входило в компетенцію правління "Нафтогазу".

За інформацією прес-служби НАК, така зміна статуту поставила під загрозу укладення "Нафтогазом" кредитної угоди з залученням Світового банку (СБ) на суму 500 млн дол і є порушенням умов за кредитною угодою з ЄБРР і потенційним дефолтом по заборгованості, гарантованої державою.

Дії МЕРТ вже викликали занепокоєння Європейського банку реконструкції та розвитку.

"Нафтогаз України" об'єднує найбільші нафтогазовидобувні підприємства країни. Холдинг є монополістом з транзиту і зберігання природного газу в підземних сховищах, а також з транспортування нафти трубопровідним транспортом по території країни.

МЕРТ належить 100% акцій НАК "Нафтогаз України".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.