Дата наступної зустрічі у "нормандському форматі" не визначена – МЗС

Понеділок, 19 вересня 2016, 19:10

Конкретна дата наступної зустрічі у "нормандському форматі" наразі не визначена.

Про це директор Департаменту політики та комунікації МЗС України Олексій Макеєв сказав в ефірі "5-го каналу", повідомляє УНІАН.

"Ні, зараз ніяких конкретних дат не має. Найголовніше зараз - вийти на спільне бачення того, що може складати домовленості, які лідери в "нормандському форматі" можуть досягти", – відзначив Макеєв.

За його словами, зустрічі лідерів держав є найголовнішим елементом дипломатичних переговорів, що мають закінчуватись певними рішеннями.

"Абсолютно всім сьогодні очевидно, що аби Росія погодилася і була змушена виконувати свої домовленості - для цього потрібна зустріч на найвищому рівні, і тому за дорученням президента уся дипломатична служба працює для того, щоби досягти цього результату", – додав Макеєв.

Таким чином, за його словами, як тільки з'явиться можливість вийти на такі домовленості й довести їх до Кремля, тоді можна говорити про дату зустрічі у "нормандському форматі".

"Триває робота на різних рівнях з тим, щоб все ж таки узгодити якісь дуже конкретні і практичні речі: як розвести сили, припинити вогонь і дати можливість ОБСЄ проконтролювати це припинення вогню, надавши спостерігачам Спеціальної моніторингової місії повний доступ до окупованої території Донбасу. І також йде робота над тим, щоб чітко побудувати такого роду "дорожню карту" виконання Мінських домовленостей, в яких була б передбачена як і послідовність кроків, так і гарантій, що ці кроки будуть виконані, і виконані насамперед російською стороною", - наголосив представник МЗС.

Раніше міністр закордонних справ України Павло Клімкін наголосив, що позиція "Нормандії" по Донбасу незмінна - жодних виборів без контролю за кордоном.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: