Нідерланди мають вирішити долю Угоди про асоціацію до 1 листопада

П'ятниця, 23 вересня 2016, 08:09

Парламент Нідерландів ухвалив постанову, якою вимагає від уряду внести рішення щодо Угоди про асоціацію між Україною та ЄС не пізніше 1 листопада.

Така постанова була схвалена пізно ввечері 22 вересня, за підсумками дня уряду, повідомляє NOS.

Це рішення ініціювала партія D66, що підтримувала ратифікацію угоди під час кампанії до референдуму. Водночас, вимогу на адресу уряду підтримали також противники асоціації з Україною, через що вона набрала більшість голосів.

Наразі жодна з партій не підтримує просту ратифікацію Угоди, навіть прибічники України наполягають, що уряд має офіційно  повідомити Брюссель про поточну ситуацію.

Прем’єр Марк Рютте також заявив, що уряд "навряд чи" ухвалить рішення про завершення ратифікації угоди. 

"Виборець сказав своє слово. Давайте повідомимо Європі, щоби виборець, який сказав "ні", принаймні, розумів, що його голос почутий", - заявив, зокрема, лідер фракції D66 Александер Пештольд.

Натомість прем’єр повідомив, що проста відмова від ратифікації також не є можливою, оскільки в цьому разі Угода ЄС з Україною все одно  буде застосовуватися.

Після ухвалення рішення, яке зобов’язало уряд визначити свою правову позицію до 1 листопада, Рютте відмовився прогнозувати терміни ухвалення рішення, заявивши, що зробить це, "щойно буде така можливість".

Нагадаємо, раніше президент Петро Порошенко заявив, що Нідерланди незабаром можуть запропонувати алгоритм, що дозволить завершити ратифікацію Угоди про асоціацію Україна-ЄС.

На консультативному референдумі у Нідерландах 6 квітня проти Угоди про асоціацію України з Євросоюзом проголосували 61% голландців, які прийшли на дільниці.

Президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер заявив, що уряд Нідерландів, а не ЄК має розробляти альтернативний план після референдуму щодо Угоди про асоціацію Україна-ЄС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Двері НАТО відкриваються: що змінює для України вступ Фінляндії та Швеції до Альянсу

Безпекова карта Європи радикально змінюється. Швеція та Фінляндія вже отримали оборонні гарантії від ядерної держави...

Курс на анексію: з якими викликами вже незабаром може зіткнутися влада Грузії

Офіційний Тбілісі намагається проводити максимально безконфліктну до РФ політику. Та чи збереже це від анексії грузинські території?

"Це не наша війна"? Що означає угорський підхід до агресії РФ проти України

Спільним інтересом наших держав є європейська інтеграція українського народу, із гарантуванням прав угорців Закарпаття.