Прем’єром Хорватії стане євродепутат, який очолює комітет асоціації Україна-ЄС

Вівторок, 11 жовтня 2016, 07:58

Президент Хорватії Колінда Грабар-Кітарович доручила лідеру консервативного Хорватського демократичного союзу Андрею Плєнковічу сформувати новий уряд країни.

Про це повідомляє Reuters.

ХДС виграв 61 зі 151 місця в парламенті на дострокових виборах, які відбулися 11 вересня і уклав коаліційну угоду з невеликою правоцентристською партією Міст минулого тижня. Коаліція також має підтримку від етнічних меншин, які мають вісім місць у парламенті.

Плєнковіч тепер є 30 днів, щоб отримати схвалення парламенту щодо нового уряду і повинен швидко знайти спосіб стимулювати помірне зростання економіки приблизно на 2% в цілях управління високим рівнем державного боргу на рівні близько 85% ВВП і безробіття 3 13%.

"Я хочу якомога швидше сформувати Кабінет міністрів. Робота майбутнього уряду в першу чергу буде орієнтована на економіку. Зараз ми починаємо серйозну роботу", - сказав він.

Плєнковіч наразі має 91 підпис від депутатів, з додатковою підтримкою не лише з етнічних меншин, але і від інших дрібних партій.

"Плєнковіч довів, що він має підтримку більшості депутатів", - сказала президент Хорватії.

Андрей Плєнковіч - хорватський юрист, дипломат і політик. Депутат Європейського парламенту, глава комітету парламентської співпраці між Україною та ЄС (одночасно є заступником глави комітету закордонних справ). Керівник Хорватської демократичної співдружності з 21 червня 2016 року.

Детальніше про вибори у Хорватії читайте у статті - "Українська" перемога в Хорватії: парламентські вибори, що вплинуть на Загреб, Брюссель та Київ

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.