Перед виборами в Ісландії лідирує Піратська партія

Понеділок, 24 жовтня 2016, 15:36

Напередодні парламентських виборів в Ісландії, які відбудуться найближчої суботи, найбільшою популярністю користується Ісландська піратська партія.

Такими є дані опитування Інституту соціологічних досліджень для газети Morgunblaðið, повідомляє видання Euobserver.

За даними дослідження, яке проводилося з 14 по 19 жовтня, за Ісландську піратську партію готові проголосувати 22,6% опитаних, за нині правлячу  правоцентристську Партію незалежності -  21,1%. Рух Ліві-Зелені набирає 18,6%.

Ісландська піратська партія є частиною глобального руху за реформу авторського права в мережі, який був започаткований у 2006 році у Швеції. Партія не позиціонує себе як права чи ліва, виступаючи за пряму демократію, громадянські права, прозорість і публічний доступ до інформації.

На попередніх виборах 2013 року Піратська партія набрала 5,1 % і була представлена трьома депутатами.

Про наміри провести дострокові парламентські вибори 29 жовтня заявив прем'єр-міністр країни Сігурпур Інги Йоханнсон у серпні цього року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Атака на прем'єра: як Польща оновлювала уряд і які наслідки це матиме

Зміни в польському уряді спростовують чутки про швидкі перевибори. Але одночасно вони свідчать про нові тенденції, в тому числі небезпечні для України.

Фанат Путіна, ворог мігрантів: хто такий Ерік Земмур і чому він може кинути виклик Макрону

Останні соцопитування демонструють, що головним суперником президента Макрона може стати Ерік Земмур – ще більш радикальний, аніж Марін Ле Пен.

Anti-corruption age: the key achievement of NACP, NABU, SAPO and others

Since 2014 the anti-corruption agencies have become crucial in fighting corruption. This story aggregates information on NACP, NABU, SAPO, HACC and ARMA